• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-2686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیش از 8 هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان در شرایط نا ایمن گرمایشی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: از سال 92، 11 هزار و 100کلاس نا ایمن در استان شناسایی و برنامه استانداردسازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی راه اندازی شد، طی این چند سال 708 بخاری تابشی و هزار و 631 سیستم حرارت مرکزی از نوع پکیج گازوئیلی در مدارس نصب شد و در مجموع دو هزار و 339 کلاس، شرایط ایمن دارد.

علیرضا راشکی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: هشت هزار و 680 کلاس شرایط خوبی ندارد، تجهیز این مدارس بر عهده استانداری، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و هلال احمر قرار گرفت، در اولین قدم هلال احمر طرح ققنوس را آغاز کرد و 520 بخاری تابشی در مدارس نصب می شود، این طرح به دنبال جذب اعتبارات خیران برای رفع این مشکل در استان است.

وی اظهار کرد: برای دو هزار کلاسی که قرار است توسط هلال احمر و بنیاد اجتماعی برکت احسان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شود، 24 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی می شود .

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: از نظر استحکام، 54 درصد مدارس استان نیاز به مقاوم سازی دارد یا این که مستحکم نیست و باید تخریب و بازسازی شود .

راشکی افزود: از مجموع سه هزارو 437 مدرسه ابتدایی در استان دو هزار و 300 مدرسه معادل 67 درصد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شده است .

وی ادامه داد: در حوزه مدارس متوسطه اول نیز از مجموع هزار و 119 مدرسه 748 مورد معادل 65 درصد و از مجموع 233 مدرسه شبانه روزی 218 مدرسه معادل 90 درصد بعد از انقلاب احداث شده و مورد استفاده قرار گرفته است .

راشکی بیان کرد: از مجموع سه هزار و 261 مدرسه ساخته شده در 40 سال انقلاب در استان، هزار و 20 مدرسه معادل 31 درصد توسط خیران مدرسه ساز ساخته شده است .

وی با اشاره به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدارس اضافه کرد: از 11 هزار و 101 کلاس مشمول استاندارد سازی، 708 بخاری تابشی و هزار و 631 بخاری حرارت مرکزی تهیه و استفاده شده است .

به گفته وی، در جنوب استان مدارسی داریم که مشمول سرمایش است، از مجموع 16 هزار و 647 کلاسی که در استان مشمول استانداردسازی است سه هزار و 684 کلاس استانداردسازی شده و 13 هزار کلاس درس دیگر هنوز اجرایی نشده است که برای تحقق آن به 37 میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

راشکی خاطرنشان کرد: از مجموع 93 مدرسه که در دهه فجر تحویل آموزش و پرورش استان خواهد شد، 91 مدرسه با مشارکت خیران آماده شده است که نشان از رکورد 78 درصدی مشارکت خیران در پروژه ها دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: