• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-8884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد ۱۹۸ شغل روستایی توسط مددجویان سیستان و بلوچستان

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در مدت ۹ ماهه نخست سال جاری پرداخت تسهیلات ۱۹۸ پرونده انجام و تاالان بیش از ۲۵۰ مورد پرداخت شده است .

به گزارش ابسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سیدمهدی عبادی، با اشاره به اینکه کمیته امداد امام (ره) متولی ایجاد اشتغال خرد و خانگی است، افزود:قبل از اجرای طرح اشتغال استعدادسنجی و مشاوره شغلی و آموزش انجام و در نتیجه نظارت از ابتدا شروع کار تا زمانی که فرد به درآمد تعریف شده برسد دنبال می شود .

وی با اشاره به اینکه باید میزان درآمد سالیانه طرح براساس حداقل حقوق و درآمد اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد، گفت: اگر خانواده تحت حمایت به ایمان رسید که توانمندی ۱۰۰ درصد شده پرونده حمایتی آنها بسته می‌شود .

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: قبلا مددجو و فرزند مددجو در اولویت دریافت تسهیلات اشتغال این نهاد بودند اما امروز هر فرد نیازمند به کار که علاقمند به ایجاد کسب و کار باشد می تواند از خدمات این نهاد بهره مند شود .

عبادی با بیان اینکه در در بحث پرداخت وام اشتغال از محل تبصره ۱۶  هزار و ۷۳۵ طرح اشتغال اجرا شده است، اعلام کرد: ۱۰۴ میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی سهم کمیته امداد امام (ره) استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است که حدود ۱۱۳ میلیارد تومان در قالب سه هزار و ۳۰۰ پرونده به کارگروه ملی اشتغال معرفی و در مدت ۹ ماهه نخست سال جاری پرداخت تسهیلات ۱۹۸ پرونده انجام شده و تاکنون بیش از ۲۵۰ مورد پرداخت شده است .

وی افزود: طرح های اشتغال روستایی به مشارکت و همکاری این نهاد و بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید در حال انجام است .

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وام ضروری تا پنج میلیون تومان به چهار هزار و ۵۱۴ نفر پرداخت شده است، گفت: ۷۸۰ نفر از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت وام اشتغال زایی تا سقف ۱۵ میلیون تومان نیز استفاده کردند .

عبادی خاطرنشان کرد: همچنین یک کار مشترک با آستان قدس رضوی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران در ست اقدام است و چرخه تولید علوفه دام در بلوچستان و پرواربندی گوسفند در سیستان دنبال می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: