• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-288-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد؛

افتتاح 50 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان همزمان با دهه فجر

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: در 10 ماهه نخست امسال 2 هزار و 179 برنامه در حوزه ورزش در این استان اجرا شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ادهم کرد زابلی در نشست شورای ورزش همگانی استان افزود: همچنین امسال 91 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد که این امر سبب افزایش تعداد خانه های ورزش روستایی این استان به 151 خانه رسید .

وی افزود: همچنین همزمان با دهه فجر 50 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود .

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان راه اندازی 70 زمین چمن مصنوعی با اعتبار 220 میلیون تومان را از دیگر اقدامات این نهاد در سالجاری برشمرد و افزود: 20 زمین چمن مصنوعی در دهه فجر به بهره برداری می رسد .

وی غیر فعال بودن 12 پارک در شهرستان های سیستان و بلوچستان و پنج پارک در زاهدان در حوزه ورزش صبحگاهی، عدم ارائه گزارش دستگاهها در زمینه ورزش های همگانی و پرداخت نکردن یک درصد ماده 53 از سوی ادارات به اداره کل ورزش و جوانان را از جمله مشکلات در حوزه گسترش همگانی ورزش در این استان برشمرد.

سرپرست معاونت اجتماعی سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: ورزش همگانی استان برای رونق و گسترش نیازمند همت همه نهادها و دستگاههای دست اندر کار در این زمینه است .

محمدهادی مرعشی افزود: برای رونق ورزش همگانی در استان نیازمند یک برنامه جامع و کامل هستیم که در این زمینه می توان از الگوهای سایر استان های موفق استفاده کنیم .

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد می توانند در گسترش ورزش همگانی در سیستان و بلوچستان نقش موثری ایفا کنند که لازم است از این ظرفیت استفاده شود .

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بر فرهنگ سازی ورزش های همگانی توسط اصحاب رسانه تاکید کرد .

وی افزود: همچنین ضروریست عملکرد ادارت در حوزه توسعه ورزش های همگانی مورد ارزیابی قرار گیرد .

مرعشی تاکید کرد: تا پایان سال همه فرمانداران مکلف هستند همایش پیاده روی را با کمک خیران در شهرستان مربوطه برگزار کنند .

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ضروریست برنامه ای تدوین شود تا یک درصد ماده 53 اعتبارات ادارات برای گسترش ورزش های همگانی به آنان ابلاغ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: