• سه شنبه ۲۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-4290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح سالم سازي نوار ساحلی چابهار نورروز امسال اجرایی می‌شود

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: طرح سالم سازي نوار ساحلی چابهار نورروز امسال اجرایی می‌شود .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان؛ اولين جلسه ستاد طرح سالم سازی نوار ساحلي دریا برگزار شد .

عادل عفتي معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری چابهار در این جلسه ضمن تشریح وظایف و دستورالعمل ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر سواحل از تمامی اعضای ستاد خواست در راستای ماموریت‌های محوله در راستای پیشگیری از تلفات انسانی و محافظت از امنیت جانی شناگران، برگزاری برنامه های فرهنگی، کاهش ناهنجاریهای اخلاقی و ناامنی و سرقت و نهایتاً خدمات رسانی رفاهی و بهداشتی مطلوب به مسافران و گردشگران تلاش کنند .

معاون دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر نیز گفت: صدور مجوز صلاحیت بهداشتی برای شناگاههای ساحل چابهار که باید مجهز به امکاناتی چون دوش آبسرد ، محل شنا برای مسافران، سرویس بهداشتی، آب شرب، فروشگاه های عرضه موادغذایی و سایر امکانات برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران باشند ، طبق دستورالعمل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی الزامی است .

جنگي زهي ادامه داد: آب دريا از طريق دهان و گوش ميكروب را وارد بدن مي كند به همين دليل ما بايد شناي سالم را براي شهروندان ايجاد كنيم .

وي با بیان اینکه طرح سالم سازي نوار ساحلی چابهار نورروز امسال اجرایی می‌شود، گفت: با توجه به حجم مسافران و گردشگران و همچنين جمعيت بالاي مسافران استاني نياز است كه آبي كه در شناگاه است كنترل شود و به همين منظور دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر در ايام تعطيلات نوروز پايگاه هايي را فعال مي كند كه امسال تعداد اين پايگاه ها را افزايش خواهيم داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: