• چهارشنبه ۲۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-4790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

درمان هنگام طوفان تفکر درستی نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: برای رفع مشکل ریزگرد و گردوغباری که باعث آلودگی هوا در منطقه می شود، باید بدنبال یافتن علت و معلول باشیم و برای این کار حتماً نیاز به کارهای کارشناسی دقیق سعی در رفع آن داشته باشیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکترهادی میرزایی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، بابیان اینکه فقط بگوئیم هنگام طوفان و گردوخاک باید بدنبال درمان باشیم تفکر درستی نیست، باطرح این سئوال که فقط باید نگاه ها به دانشگاه علوم پزشکی باشد؟، افزود: حتماً باید منشأ بروز بحران و ریز گرد با کارهای کارشناسی شده پیدا و این مشکل برطرف شود، دانشگاه علوم پزشکی آنچه که در توان دارد در حیطه وظایف خودش انجام داده و خواهد داد و در این زمینه خسارات بسیار زیادی هم دیده است .

وی ادامه داد: متأسفانه در سالجاری نسبت به تمام سالها بیشترین طوفان را داشتیم به گونه ای که فقط از تیرماه تا شهریور ماه 97 یعنی در سه ماهه دوم سالجاری بالغ بر 3 و نیم میلیارد تومان خسارت به تجهیزات و تأسیسات دانشگاه علوم پزشکی اعم از آسیب به تجهیزات پزشکی و اتاق عمل، آسیب به وسایط نقلیه و ... وارد شده است اما در بحث شرایط بد آب و هوایی و خسارات ناشی از طوفانها و ریز گردها، تاکنون ریالی از ستاد بحران استان دریافت نکرده ایم که بتوانیم تجهیزات را تعمیر یا تعویض کنیم .

وی، برگزاری همایش بزرگ ریزگردها در اواخربهمن ماه جاری، اتمام ساخت بیمارستان تنفسی و افتتاح آن در ایام الله دهه مبارک فجر امسال را ازجمله برنامه ها و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی زابل در رابطه با بحث طوفانها و ریزگردها در این منطقه عنوان کرد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه سیستم تهویه و همینطور فاضلاب بیمارستان امیرالمومنین ازجمله مواردیست که گلایمندی شهروندان را بدنبال داشته و چه برنامه ای دراین زمینه دارید؟ گفت : بیمارستان امیرالمومنین در زابل دارای ساختار قدیمی است که سیستم فاضلاب کشی این بیمارستان نیز در طی این سالها دچار فرسودگی شده است و برهمین منوال مادرزمینه سیستم تهویه نیزبااین مشکل مواجه هستیم ولی این بدان معنی نیست که برای رفع آن اقدامی انجام ندهیم .

دکتر میرزایی ادامه داد: براساس برآوردهای صورت گرفته بازسازی سیستم تاسیسات که تهویه و فضلاب را نیز شامل خواهد شد 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در قدم اول کارهای بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته که امیدواریم تا پایان سال 98 این مشکل برطرف شود .

وی ادامه داد: بیمارستان امیرالمومنین زابل به عنوان تنها بیمارستان فوق تخصصی در منطقه سیستان با ظرفیت 263 تخت خواب احداث شده اما اکنون با توجه به گستردگی مراجعات شهروندان و همچنین بافت شهری، به 400 تخت خواب نیز رسیده و براین منوال 70 هزارمترنیز فضا اضافه شده است .

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی زابل اضافه کرد: در منطقه سیستان 4 بیمارستان با 600 تخت خواب داریم و با تلاشهایی که صورت گرفته و با مساعدت وزیر و زحمات همه همکاران، برای نقشه راه 1404 مصوب شده که تا سال 1404، تعداد تخت ها به 1576 تخت افزایش یابد که این موضوع به نوبه خود به عنوان یک اقدام بسیار خوب در زمینه سلامت محسوب می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: