• دوشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید فرماندار زاهدان بر توجه به ابتکار و نوآوری در معرفی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی

فرماندار شهرستان زاهدان با تاکید بر خودداری دستگاه های اجرایی از اجرای برنامه های کلیشه ای در دهه فجر گفت: توجه به ابتکار، نوآوری و خلاقیت در معرفی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در برنامه های دهه فجر اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ابوذر مهدی نخعی در شورای اداری زاهدان افزود: برگزاری نمایشگاه های دستاوردهای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از جمله برنامه های محوری در ایام الله دهه فجر است که با حضور تمامی دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان از یازدهم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های زاهدان آغاز به کار می کند .

نخعی تصریح کرد: از آنجایی که 44 درصد جمعیت شهری زاهدان در حاشیه این شهر ساکن هستند در برگزاری برنامه های ویژه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به این مناطق باید توجه بیشتری شود .

وی به دیدارهای مردمی مدیران دستگاههای اجرایی در دهه فجر تاکید کرد و گفت: مدیران می توانند این دیدارها را هم در محل کار خود و هم با حضور در مساجد و محلات انجام دهند.

فرماندار زاهدان گفت: خودباوری مردم ایران که موجب پیشرفت همه جانبه کشور در چهل سال گذشته شده مهمترین و اصلی ترین دستاورد انقلاب اسلامی است .

وی افزود: ایران قبل از انقلاب اسلامی از نظر نرخ باسوادی در پایین ترین رتبه های جهان قرار داشت اما هم اینک بیش از پنج میلیون دانشجو و 10 میلیون فارغ التحصیل در کشور وجود دارد که سرمایه انسانی عظیمی محسوب می شود .

فرماندار زاهدان ادامه داد: قبل از انقلاب بسیاری از شهرهای ما دارای برق ثابت نبوند اما هم اینک ایران جزو 10 کشور تولید کننده و صادرکننده برق در جهان است .

وی خاطر نشان کرد: در زمینه ارزاق عمومی و استراتژیک قبل از انقلاب اسلامی ایران کشوری واردکننده و وابسته بود این در حالیست که در آن زمان بیشتر جامعه ما را کشاورزان تشکیل می دادند و بحران کم آبی هنوز وجود نداشت اما هم اینک با وجود خشکسالی و کم آبی ایران در زمینه تولید غلات استراتژیک به خودکفایی رسیده است .

نخعی ادامه داد: توسعه خطوط ریلی به عنوان مهمترین شاخص توسعه زیربنایی، قرار گرفتن ایران در هفت رتبه برتر صنعت کشتیرانی دنیا و جهش های علمی در علوم مختلف از دیگر ثمرات و دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی است .

وی با اشاره به مشکلات فعلی ناشی از تحریم های اقتصادی در کشور تصریح کرد: با شناختی که از ملت بزرگ ایران داریم گردنه های سخت فعلی را مانند گذشته با سرافرازی پشت سر خواهیم گذاشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: