• سه شنبه ۲ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کمپین "جَنِک" لباس‌های مدرسه و بسته‌های آموزشی میان دانش‌آموزان محروم بلوچستان توزیع کرد

مدیر کمپین کارآفرینی جَنِک گفت: این کمپین لباس‌های مدرسه و بسته‌های آموزشی میان دانش آموزان محروم بلوچستان توزیع کرد .

الهام فتح‌اللهی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کمپین جَنِک به معنای دختر بلوچ با حمایت کارآفرینان حوزه گردشگری فعالیت می‌کند و بنا دارد با برندسازی و بازاریابی فراگیر، صنایع دستی فاخر زنان بلوچ را در بازارهای ایران و جهان و هم‌چنین نمایشگاه‌های بین‌المللی ارائه دهد .

وی افزود: تاکنون بیش‌از 400 عدد صنایع دستی فاخر زنان بلوچ شامل دستبند، گوش‌واره، پابند، لباس‌های فاخر و کمربند توسط این کمپین از زنان روستایی صنایع‌دستی دوز روستاهای شرق چابهار تا نقطه صفر مرزی گواتر خریداری شده است.

مدیر کمپین کارآفرینی جَنِک تصریح کرد: برندسازی و بازاریی فراگیر و اشتغال پایدار زنان فاخر دوز بلوچ که عمدتا در روستاهای محروم زندگی می‌کنند، هدف ماست؛ در کنار این هدف با توجه به محرومیت فراگیر در بلوچستان به‌ویژه در شاخص‌های آموزشی بنا داریم بخشی از این محرومیت آموزشی را جبران کنیم .

فتح‌اللهی ادامه داد: کمپین تاکنون اقدام به توزیع بسته‌های آموزشی و لباس‌های مدرسه در روستاهای محروم بخش دشتیاری چابهار با حمایت خیران حامی کرده است و بنا داریم با بازاریابی فراگیر،برندسازی و اشتغال‌پایدار زنان بلوچ علاوه توزیع بسته‌های آموزشی از درآمدهای کمپین برای مدرسه‌سازی و تجهیز مدارس محروم استفاده کنیم .

وی بابیان اینکه در صورت پرداخت همه‌جانبه و تجاری سازی صنایع دستی زنان روستایی بلوچ بخش مهمی از محرومیت بلوچستان جبران می‌شود؛ خاطرنشان کرد: با ارائه درست و گستره این صنایع دستی ضمن برندسازی، علاقه‌مندان زیادی را به حوزه صنایع دستی زنان بلوچ جذب خواهیم کرد و موجبات صنعتی شدن و اشتغال‌زایی پایدار زنان روستایی عمدتا در روستاهای محروم را فراهم خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: