• پنجشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-1784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آبرسانی به 1257 روستای سیستان و بلوچستان با استفاده از ناوگان آبرسانی سیار

سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: از میان 5594 روستای دارای سکنه این استان، 2826 روستا با جمعیت بیش از یک میلیون و صد و پانزده نفر دارای تاسیسات آب آشامیدنی و 2768روستای دیگر فاقد تاسیسات آبرسانی هستند .

حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: شاخص برخورداری جامعه روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی 61.8 درصد است که با شاخص بیش‌ از 74 درصدی کشوری اختلاف زیادی دارد .

وی افزود: علی رغم اینکه 51 درصد جمعیت استان در روستاها زندگی می‌کنند و تاکنون باید خدمات رسانی بیشتری به این بخش از جامعه صورت می پذیرفت ولی متاسفانه این استان جزء استانهای دارای کمترین شاخص های روستایی خصوصا شاخص دسترسی به شبکه آب آشامیدنی در میان 31 استان کشور میباشد .

عابدی بابیان اینکه تقریبا اکثر روستاهای فاقد شبکه آب آشامیدنی در مرکز و جنوب استان قرار دارند، گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان موفق شده از بین روستاهای فاقد شبکه، به هزار و 257 روستا با جمعیتی بیش از 251 هزار نفر بوسیله سقایی و با استفاده از تانکر آبرسانی نماید ؛ از طرفی به‌خاطر تداوم خشکسالی‌ها حدود 500 روستای دارای تاسیسات آب آشامیدنی منابع آبی خود را از دست داده‌اند و در صف متقاضیان آبرسانی سیار قرار گرفتند .

وی با بیان اینکه سهمیه هر روستایی در آبرسانی سیار 15 لیتر در شبانه روز است؛ تاکید کرد: ما در آبرسانی سیار با دو مشکل عمده مواجه هستیم، اول روستاهایی هستند که شبکه آبرسانی ندارند و آبرسانی سقایی هم نمی‌شوند و در انتظارند و دوم موضوع بدهی های انباشته شرکت در این بخش است.

سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان ادامه داد: 122 دستگاه تانکر آبرسانی سیار به 1257 روستای فاقد منبع آب آشامیدنی آبرسانی می‌کنند که 54 دستگاه دولتی و 68 دستگاه دیگر خصوصی هستند .

وی خاطرنشان کرد: طی سالهای اخیر با پیگیریهای صورت گرفته و مساعدت مقامات استانی و کشوری خوشبختانه اعتبارات خوبی به بخش آبرسانی سیار استان اختصاص یافته بگونه ای که موجب ارتقاء سطح خدمات رسانی و تسویه بخشی از بدیهی ها گردیده و در حال حاضر ماهانه 142 هزار مترمکعب آب از طریق ناوگان آبرسانی سیار میان روستائیان استان توزیع می گردد که این شرکت برای تولید و توزیع هر مترمکعب آب به روش مذکور حدود 10 هزار تومان هزینه می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: