• پنجشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خواستار رفع مشکل مالی برای ایجاد بخش عفونی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: در جلسه قبل، موضوع کنترل با بیماری تب دانگ که از طریق پشه ناقل آئدس منتقل می شود، مطرح و قرار شد با حضور جمعی از مسئولان کشوری، کارگروهی در چابهار برگزار شود و در این برنامه قرار بود راه اندازی بخش عفونی و اتاق ایزوله در شهرستان های جنوب استان بررسی شود که این برنامه به تاخیر افتاد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر سید «محمد هاشمی شهری» افزود: ساخت انسکتاریوم به عنوان بزرگ ترین انسکتاریوم در جنوب شرق کشور در زاهدان در دست اجرا و در سراوان در دستورکار است.

وی ادامه داد: باید بررسی شود که سازمان برنامه و بودجه برای ساخت بخش عفونی با اتاق های ایزوله استاندارد چه کمکی می تواند انجام دهد چراکه ساخت بخش ایزوله با دیگر بخش ها متفاوت است و هزینه های زیادی دارد. اگر مشکل مالی رفع شود ساخت این بخش شروع می شود که نیاز همه شهرهای استان است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر هم گفت: پیگیر ساخت دو انسکتاریوم در ایرانشهر و چابهار هستیم که با کمک معاونت سیاسی اجتماعی استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان پیگیری ها برای راه اندازی آن انجام شده است.

دکتر «محمد مهران امینی فرد» افزود: موضوع توسعه چابهار در استان بسیار جدی است که امنیت بهداشتی و سلامت عمومی نیز اهمیت زیادی دارد، در این شهرستان فضای درمانی مناسبی نداریم.

به گفته وی، بیماری تب دانگ به دلیل شرایط آب و هوایی چابهار برای رشد و تکثیر پشه ناقل آئدس در این شهر بسیار جدی است، باید به این موضوع پرداخت، حاشیه نشینی در این شهر خود می تواند سبب تشدید این بیماری شود.

وی گفت: وجود لاستیک ها در این محیط و روش نگهداری آب در چابهار که عمده آن به صورت آب انبارهای رو باز است نیز مشکل ساز شده است.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع بسیار جدی است و باید کارگروهی با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی در چابهار تشکیل شود زیرا رفع آن به تنهایی در توان دانشگاه علوم پزشکی نیست و کمک همه مسئولان استان را لازم دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: