• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس خانه مطبوعات استان بیان کرد؛

رشد 66 درصدی نشریات در سیستان و بلوچستان

رئیس خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، افزایش انتشار تعداد نشریات بوده است .

محمد شکوهی فر در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز سیستان و بلوچستان به برکت نظام مقدس انقلاب اسلامی در بسیاری از شاخص ها رشد چشمگیری داشته است .

رئیس خانه مطبوعات استان در ادامه اظهار کرد: یکی از شاخص های مهمی که در سیستان و بلوچستان طی سالهای اخیر افزایش داشته انتشار نشریات محلی استان بوده است .

وی گفت: در سال 57 تعداد 22 نشریه در استان وجود داشته که این میزان در سال 97 به 66 نشریه افزایش یافته که رشد 66 درصدی را نشان می دهد .

سرپرست روزنامه ایران در استان سیستان وبلوچستان ادامه داد: در حال حاضر در استان، 12 خبرگزاری رسمی و کشوری، 25 پایگاه خبری تحلیلی، 6 روزنامه محلی، 5 هفته نامه، 2 دوهفته نامه، 9 ماهنامه، 17 فصلنامه، 12 دوفصلنامه، 1 سالنامه و 28 نشریه سراسری فعالیت دارند .

شکوهی فر خاطرنشان کرد: پیشرفت های علمی و پژوهشی در آموزش و پرورش، دانشگاه های دولتی و آزاد و حوزه های علمیه نیز از دیگر آثار و برکات 40 سال انقلاب اسلامی در استان است .

رئیس خانه مطبوعات استان در ادامه با بیان اینکه رسانه های استان باید در جهت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و وحدت جامعه گام بردارند اظهار کرد: استقلال، اعتماد به نفس و وحدت و انسجام ملی مهمترین دستاورد 40 ساله انقلاب اسلامی ایران است .

وی تاکید کرد: رسانه ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی را در تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته اند .

سرپرست روزنامه همشهری در استان بیان کرد: انقلاب اسلامی نیز بر هویت مطبوعات و استقلال آن و ظرفیت سازی رسانه ها تاثیر فراوانی گذاشت و جایگاه آن را تقویت و منزلت خبرنگار و روزنامه نگار را اعتلا بخشید و به اصحاب قلم و اصحاب خبر اعتبار ویژه ای داد .

شکوهی فر گفت: یکپارچگی و انسجام شکل گرفته در جمهوری اسلامی با هیچ سرمایه ای قابل سنجش نیست و این یکپارچگی عامل وحشت و ترس استکبار جهانی شده است .

وی درادامه از شرکت مطبوعات استان در نمایشگاه  دستاوردهای  چهلمین سالگرد انقلاب  اسلامی در زاهدان خبر داد و افزود: این نمایشگاه در ایام الله دهه فجر  از تاریخ یازدهم تا هفدهم بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: