• یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بیان کرد؛

کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 14 رشته فعال در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد که اگر ظرفیت مکان و فضای فیزیکی حل شود می توانیم رشته‌های بیشتری داشته باشیم و دانشجویان بیشتری جذب کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، منصور نیک پناه امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان افزود:  مشکل اصلی ما در دانشگاه فرهنگیان امروز کمبود فضای فیزیکی است که نمی توانیم جذب دانشجو داشته باشیم و کسانی که متولی کار هستند مطالبات را شنیده اند اگر ما امکانات داشته باشیم میتوانیم شغل ایجاد کنیم و دغدغه بسیاری از خانواده ها را کم کنیم.

وی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان مشکل فضای آموزشی دارد که اگر این مشکل برطرف شود پاسخوگی نیاز آموزشی استان خواهد بود .

نیک پناه خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان نیاز به چهارده هزار معلم دارد که چنانچه تدابیر لازم برای تامین این تعداد معلم اتخاذ نشود، این استان در آینده نزدیک دچار بحران کمبود معلم می‌شود .

وی افزود: از ابتدای سال 97، دو اتفاق مهم در دانشگاه فرهنگیان افتاد یکی نیاز شدید آموزش و پرورش به معلم و دیگری توجه ویژه رهبری به دانشگاه فرهنگیان که تاکید فراوان داشتند معلمان باید از فیلتر دانشگاه فرهنگیان عبور کنند .

نیک پناه ادامه داد: ما در دانشگاه فرهنگیان نخبگان بسیار زیادی داریم که رتبه های دو رقمی و زیر صد کنکور سراسری بوده اند و این برای ما مسئولان دانشگاه فرهنگیان مسئولیت آفرین است تا خدمات لازم را به این دانشجویان ارائه کنیم .

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان ادامه داد: مجموعا در استان 12 مرکز فعال داشته ایم که 3 مرکز تربیت معلم در شهرستان های زاهدان، زابل و ایرانشهر بوده اند  اما هم اکنون از 12 مرکز به 2 پردیس دخترانه و پسرانه در سال 97 رسیده است این در حالی است که ما در سیستان و بلوچستان به عنوان بزرگترین استان کشور با تعداد زیادی شهرستان تنها 2 پردیس داریم اما استان قم که وسعت بسیار کمتری نسبت به این استان دارد 3 پردیس دارد .

نیک پناه ادامه داد:  امروز که در آستانه دوران بلوغ انقلاب  هستیم قرار است کمال دانشگاه فرهنگیان را شاهد باشیم و با توجه به اینکه خدمات زیادی صورت گرفته اما برا دانشگاه فرهنگیان ظلم شده است و در واقع اگر رهبر معظم انقلاب این حساسیت را ایجاد نمی کرد  معلوم نبود امروز وضعیت دانشگاه چگونه بود .

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در ادامه از مسئولان استان خواست تا توجه ویژه ای به دانشگاه فرهنگیان استان سیستان و بلوچستان و مشکلات آن داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: