• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی استان بیان کرد؛

افزایش خدمات پیش بینی هواشناسی در سیستان و بلوچستان

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به افزایش نیازهای گروه های مختلف جامعه به خدمات هواشناسی، خدمات عامه هواشناسی استان به ویژه در بخش پیش بینی وضع هوا افزایش میابد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان علی ملاشاهی در جلسه بررسی نیازهای پیش بینی هواشناسی استان اظهار کرد: امروزه دایره و نفوذ خدمات هواشناسی به لایه های مختلف جامعه و بخش های اقتصادی نفوذ کرده است، بطوریکه کاربران هواشناسی در دورافتاده ترین نقاط استان پیگیر لحظه به لحظه تغییرات جوی هستند .

وی با بیان اینکه کشاورزان، صیادان و فعالین حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده ای بیشترین خدمات گیرندگان هواشناسی در بخش اقتصادی هستند، افزود: اکنون بسیاری از مردم عادی نیز به صورت جدی از خدمات هواشناسی در زندگی روزمره خود استفاد ه می کنند و بسیاری از امور روزانه خود را با اوضاع جوی تنظیم می کنند .

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کاربران هواشناسی خواستار پیش بینی دقیق مکانی و زمانی وضع جوی هستند که شدت و ضعف وقوع پدیده ها مهمترین نیاز آنها است .

ملاشاهی در ادامه با اشاره بر ضرورت توسعه شبکه پایش هواشناسی استان و اهمیت ایجاد یک ایستگاه جو بالا در نواحی مرکزی یا جنوبی استان، تصریح کرد: توسعه خدمات هواشناسی نیازمند تقویت شبکه پایش و افزایش تعداد ایستگاه های هواشناسی استان است که خوشبختانه مدیریت جدید اداره کل به طور جدی پیگیری این موضع است .

وی ادامه داد: توسعه شبکه پایش هواشناسی نیازمند یک نگاه ملی و پشتیبانی استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان است که با توجه به اهمیت هواشناسی در کاهش ریسک و مدیریت ریسک، نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگر ی به فعالیت سامانه هوای گوی هواشناسی به شماره 134 اشاره کرد و گفت: هم اکنون این سامانه از طریق 7 خط تلفن برای پاسخگویی به کاربران فعال است و پیش بینی های وضع هوا به صورت روزانه در دسترس کاربران قرار می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: