• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در نشستی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح شد؛

سازمان‌ها و ادارات موظفند 3 درصد از شاغلین خود را از بین معلولان انتخاب کنند

رئیس سازمان بهزیستی کشور روز گذشته در نشست هم اندیشی با مدیران مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی سیستان و بلوچستان که در زاهدان برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر بیش از 92 درصد فعالیت های سازمان بهزیستی در ارائه خدمات به معلولان را، مراکز غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد انجام می دهند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، قبادی دانا افزود: سازمان بهزیستی کشور، طرح ها و برنامه های خود را با توجه به شرایط هر استان و بر اساس طرح آمایش سرزمین با شاخص های استانی و منطقه ای هماهنگ می کند .

وی رفع معضل اعتیاد و رسیدگی به فرد معتاد را هم در گرو فعالیت های مراکز غیر دولتی و مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: مسئله ترک اعتیاد زنان و کودکان از مهمترین اولویت های سازمان بهزیستی کشور به خصوص در سیستان و بلوچستان از طریق  حمایت از مراکز ترک اعتیاد خواهد بود .

وی ادامه داد: 2 هزار و 98 مرکز غیر دولتی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که 598 مرکز فعال و هزار و 500 مرکز نیز غیر فعال است .

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: باید علت اینکه این تعداد دفتر در سیستان و بلوچستان ثبت شده اما تعداد محدودی فعال هستند مشخص و یک بازنگری در این باره انجام شود .

وی بیان کرد: طبق آمایش انجام شده سیستان و بلوچستان تنها 14 درصد نسبت به کل کشور افراد زیر پوشش بهزیستی دارد که با توجه به محرومیت های این استان رقم قابل ملاحظه ای نیست که باید واکاوی شود .

قبادی دانا ادامه داد: کم سن ترین مددجویان کشور با 25 سال سن در سیستان و بلوچستان هستند که این امر می تواند در زمینه توانمند سازی فعالیت های اشتغالزا کمک کننده باشد .

وی در حوزه مستمری بگیران سیستان و بلوچستان گفت: پنج درصد افراد زیر پوشش بهزیستی این استان مستمری دریافت می کنند .

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: هزار و 131 نفر دانشجوی زیر پوشش بهزیستی سیستان و بلوچستان در حال تحصیل هستند .

وی با اشاره به شمار کودکان زیر پوشش بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: 576 کودک در سطح این استان زیر پوشش این سازمان قرار دارند .

قبادی دانا اشتغال پایدار را یکی از راهکارهای مناسب در حوزه اجتماعی دانست و افزود: آموزش مناسب و بکار گیری افراد معلول و رها یافته از اعتیاد با در اختیار گذاشتن ابزار مناسب از جمله برنامه هایست که سازمان بهزیستی از آن استقبال می کند.

سراوانی، مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان هم یکی از مشکلات افرادی را که ترک اعتیاد کرده اند، بیکاری و بکار نگرفتن آنان در صنوف و مشاغل بیان کرد .

وی همچنین با بیان این که  طبق قانون کار، سازمان ها و ادارات دولتی موظفند 3 درصد از نیروهای شاغل خود را از بین معلولان انتخاب کنند، گفت: بیشتر این افراد می توانند به عنوان اپراتور تلفنخانه در سازمان ها و ادارات به کار گرفته شوند، اما همکاری چندانی در این زمینه نمی شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: