• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزش طوفان شن در زاهدان؛

دید افقی در فرودگاه زاهدان به 100 متر کاهش یافت/
مدارس ابتدایی تعطیل شد

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید در زاهدان تبدیل به طوفان شدید گردوخاک شد که بر اثر آن دید افقی در محل فرودگاه زاهدان به 100 متر کاهش یافت .

محمود دیانتی در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: طوفان گردوخاک از پدیده های مخرب جوی است و زمانی از سوی هواشناسی گزارش می شود که سرعت باد بیش از 54 کیلومتر بر ساعت و همزمان دید افقی به زیر هزار متر برسد .

وی با بیان اینکه طوفان کنونی زاهدان از نوع شدید است، ادامه داد: تا این لحظه بیشینه سرعت طوفان به 80 کیلومتر بر ساعت رسیده و گردوخاک حاصل از آن کیفیت هوا را نیز به شدت کاهش داده است .

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره بر اینکه این شرایط سبب اختلال یا کندی تردد در حمل و نقل زمینی و ریلی منتهی به زاهدان شده است، افزود: علاوه بر این فعالیت های فرودگاه بین المللی زاهدان نیز به جهت شدت طوفان با اختلال همراه شده است .

دیانتی در ادامه گفت: وزش باد شدید با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت نصرت آباد از توابع زاهدان را نیز در بر گرفته که به جهت آن دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر به 3000 متر کاهش یافته است .

وی با بیان اینکه امروز شرایط برای تردد در محورهای زاهدان- بم و ایرانشهر-بم مساعد نیست، ادامه داد: رانندگان وسایل نقلیه از ترددهای غیر ضرور در این محورها خودداری کنند چراکه برخی از قسمت های این مسرها طوفانی است.

همچنین روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان از تعطیلی مدارس ابتدایی نوبت ظهر در زاهدان خبر داد.

علی مرادی به ایسنا گفت: با توجه به شدت گرفتن طوفان و مشکل در رفت و آمد دانش آموزان مدارس ابتدایی شیفت ظهر در زاهدان تعطیل شد.

وی بیان کرد: در خصوص تعطیلی مدارس دیگر مقاطع تحصیلی هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: