• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

غلظت ذرات غبار در زاهدان به 45 برابر حد مجاز رسید

رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: طوفان و گردوخاک غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به 45 برابر حد مجاز رساند .

محسن بستانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ساعتی قبل بیشینه سرعت وزش طوفان در زاهدان به حدود 80 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل، غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به 6 هزار و 757 میکروگرم بر مترمکعب معادل 45 برابر حد مجاز رساند .

وی ادامه داد: علاوه بر زاهدان وزش باد شدید در نصرت آباد نیز سبب خیزش گردوغبار و کاهش شدید افقی شد به طوریکه دید افقی در این شهر به 2000 متر کاهش یافت .

رئیس اداره هواشناسی زاهدان افزود: وزش باد شدید و گردوخاک تا فردا در زاهدان و برخی نواحی مرکزی و غربی استان ادامه دارد اما شدت وزش باد و طوفان برای امروز است .

بستانی با اشاره بر اینکه این شرایط سبب اختلال یا کندی تردد در حمل و نقل زمینی و ریلی منتهی به زاهدان شده است، گفت: امروز شرایط برای تردد در محورهای زاهدان- بم و ایرانشهر-بم مساعد نیست و توصیه می شود رانندگان وسایل نقلیه از ترددهای غیر ضرور در این محورها خودداری کنند .

وی در ادامه با اشاره بر اینکه جهت وزش باد از سمت جنوب و جنوب غربی است، افزود: بادهای جنوبی سبب افزایش دما می شود که همین شرایط اکنون در اکثر شهرهای استان رخ داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: