• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کمبود 14 هزار معلم در سیستان و بلوچستان

سرپرست امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با کمبود 14 هزار معلم رو به روست که در صورت جذب بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش استان رفع می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر منصور نیک پناه در جمع خبرنگاران بیان کرد: امسال هزار و 200 دانشجو معلم پذیرش شده اند که به دلیل کمبود فضا 500 دانشجوی معلم در شهرهای زابل، ایرانشهر، سراوان و چابهار اسکان و هدایت شدند.

وی در ادامه بیان کرد: از طریق آزمون های ورودی، امسال دو هزار دانشجو معلم به این دانشگاه اضافه شد، البته یکسری تنگناها و مشکلات هم وجود دارد و با وجود ایجاد دو هزار شغل اما به لحاظ کمبود فضاهای آموزشی مناسب و حمایت نشدن از سوی مسئولان با مشکل پذیرش مواجه هستیم.

نیک پناه گفت: در صورتی که دانشجویان جدید جذب شوند و کمبود فضای آموزشی نیز برطرف شود قادر خواهیم بود تا از میان 30 هزار دانشجو معلم پذیرش شده در کشور بالاترین پذیرش را به استان اختصاص دهیم و پس از آموزش های لازم آن ها را به مجموعه همکاران خود در آموزش و پرورش بیفزاییم تا کمبود معلم استان در سال های آینده برطرف شود.

سرپرست امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان ادامه داد: چنانچه اهرم های تاثیرگذار ایجاد شود امکان جبران عقب ماندگی در رفع کمبود معلم خواهد بود، در40 سال از عمر انقلاب، خدمات زیادی توسط نظام در حوزه های مختلف انجام شده است اما دانشگاه فرهنگیان در این میان مغفول مانده است که باید به آن بیشتر توجه داشت.

وی ادامه داد: 14 رشته در دو پردیس دانشگاه فرهنگیان دختر و پسر این مرکز فعال است که در صورت در اختیار داشتن فضاهای آموزشی مناسب تر قادر به پذیرش دانشجو در دیگر رشته ها خواهیم بود.

وی اضافه کرد: از 12 مرکز فعال تربیت معلمی که در سال های گذشته وجود داشت فقط دو مرکز در استان فعال مانده است. امسال توانسته ایم مراکز تربیت معلم زابل، ایرانشهر، سراوان و چابهار را مجدد فعال و برخی از داشجویان پذیرفته شده را در این شهرستان ها هدایت کنیم تا قسمتی از کمبود فضاهای آموزشی جبران شود.

نیک پناه بیان کرد: 110 دانشجو معلم در قسمت پسران و 80 نفر در حوزه خواهران بر اساس فضای موجود آموزشی پذیرش شدند که در صورت در اختیار قرار گرفتن امکانات و فضای آموزشی بیشتر قادر خواهیم بود این تعداد را به سه هزارنفر  برسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: