• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نمایش چهل سال جهاد، در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان

نمایشگاه دستاوردهای دستگاههای اجرایی استان در چهل سالگی انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان، مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، و دیگر مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در محل نمایشگاه بین المللی زاهدان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، در این نمایشگاه که امسال به صورت نرم افزاری و مقایسه اماری به فعالیتهای قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخته است جهاد دانشگاهی نیز در قالب چهل سال جهاد دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار داد.

دکتر تاجری رییس جهاد دانشگاهی استان در حاشیه این نمایشگاه و در گفتگو با ایسنا افزود: خود جهاد دانشگاهی یک دستاورد انقلابی 40 ساله است چونکه خود مولود و محصول انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در این نمایشگاه با دو غرفه به همت روابط عمومی این نهاد حضور دارد و دستاوردهای شاخص خود را در حوزه های گوناگون به معرض نمایش گذاشته است.

دکتر تاجری گفت: در حوزه فرهنگ به تاسیس و راه اندازی خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و ایسپا و ایستا و ،،،،، اجرای صدها طرح شاخص فرهنگی برای هزاران دانشجوی دانشگاههای استان، برگزاری چندین جشنواری ملی برای دانشجویان سراسر کشور در سیستان و بلوچستان، چاپ و انتشار دهها کتاب درسی و ایجاد سه دفتر تسهیلگری و توسعه محلی سکونتگاههای غیر رسمی در چابهار و ،،،،،، پرداخته شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان در ادامه گفت: در حوزه اموزش هم به ایجاد مراکز متعدد اموزشی در شهرستانهای استان ،  اموزش هزاران  نفر از اقشار و طبقات جامعه در دوره های اشتغالزای دانش محور و مهارت گستر کوتاه مدت و بلند مدت علمی کاربردی،برگزاری ششمین ازمون استخدامی دستگاههای اجرایی ،  و،،،،،اشاره شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه پژوهش و فناوری به طرح ملی پرورش ماهی در قفس در سواحل مکران ،اجرای صدها طرح تحقیقاتی ویژه دستگاههای اجرایی ، ایجاد مراکز خدمات تخصصی دندان پزشکی ، اب و خاک و فن اوری اطلاعات ، راه اندازی دفاتر بانک خون بند ناف سلولهای بنیادی در استان، تاسیس بزرگترین کلینیک ویژه تخصصی دندان پزشکی استان و اخذ مجوز راه اندازی مرکز درمان ناباروری ،ایستگاه تحقیقاتی شتر و دهکده گیاهان دارویی و ،،،،اشاره شده است.

دکتر تاجری خاطرنشان کرد: در حوزه تجاری سازی علم و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی به راه اندازی دفتر ستفا ، مراکز نواوری و شکوفایی فن اوریهای نوین و  تدوین طرحهای تیپ خود اشتغالی و ،،،،، پرداخته شده است.

قابل ذکر است که نمایشگاه مزبور به مدت یک هفته در محل دایمی نمایشگاههای زاهدان برای بازدید علاقمندان و عموم مردم دایر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: