• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد؛

رشد 5 برابری مدارس در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: در استان تعداد مدارس از هزار و 300 به هفت هزار و مدرسه رسیده است که رشد پنج برابری را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در مراسم جشن انقلاب افزود: آمار مدارس کشور 3.5 برابر شده و از 30 هزار به 108 هزار مدرسه افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: با عنایت مسئولین به بحث آموزش استان، آمار دانش آموزی سیستان و بلوچستان نیز هشت برابر شده و از 98 هزار به 880 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: در گذشته 14 منطقه محروم استان فقط 58 مدرسه وجود داشت که اکنون تعداد آن در این مناطق به دو هزار و 310 مدرسه افزایش یافته است و افزایش 40 برابری، توجه به مناطق محروم و عدالت آموزشی را نشان می دهد.

به گفته وی، آمار دانش آموزان این مناطق نیز از شش هزار و 40 نفر به 258 هزار و 400 نفر رسیده و 42 برابر شده است. در این مناطق 511 دانش آموز دختر تحصیل می کردند که تعداد آن ها به 112 هزار و 380 نفر رسیده است و تحصیل دختران در 14 منطقه محروم استان 220 برابر شده است.

نخعی اظهار کرد: آمار معلمان بومی در مناطق محروم استان 33 نفر بود که به 10 هزار و 11 نفر رسیده و 300 برابر شده است، در شرایط فعلی 98 درصد نیروها بومی منطقه هستند.

وی با اشاره به رشد و بالندگی دختران در تحصیل ادامه داد: 55 درصد موفقیت در تحصیل از آن دختران و 45 درصد از آن پسران است، در علوم اقتصادی، اجتماعی و ... 64 درصد ورودی دانشگاه ها به دختران اختصاص دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مهم ترین سیاستی که دارد توسعه مشارکت است و پیش نیاز این توسعه اعتماد سازی و تعامل با گروه های مختلف به ویژه مردم و فرهنگیان و مجموعه های اثر گذار در خارج آموزش و پرورش است .

نخعی بیان کرد: آموزش و پرورش دستگاهی است که همه نسبت به آن نظر ،طرح ، برنامه ، ایده و راهکار دارند و ما هم همیشه از این مورد استقبال و از همه ی نظرات برای اخد تصمیمات بهتر استفاده می کنیم.

نخعی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر در اکثر شاخص‌های آموزشی رشد کرده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار برنامه ششم توسعه، برنامه پنجم توسعه آموزشی در این نهاد تدوین شده، بیان کرد: با تقویت رشته‌های فنی و حرفه‌ای می‌توان معضل بیکاری را در جامعه از بین برد و باید از تمام ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای مهارت‌آموزی دانش آموزان استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: