• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید بر آموزش و نظارت علمی بر روند مصرف خون در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آموزش صحیح و نظارت علمی بر روند مصرف خون و فرآورده های خونی در مراکز بیمارستانی ضرورت دارد و لازم است تا با استفاده از استانداردهای دقیق، میزان درخواست بر اساس نیاز سنجیده شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سید محمد هاشمی شهری در کمیته استانی انتقال خون با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه 65 درصد از خون مصرفی در استان جهت بیماران تالاسمی مصرف می شود لازم است تا از همه ظرفیت ها برای اصلاح  مصرف، نگهداری بهینه و جلوگیری از هدر رفتن خون استفاده شود .

وی با تاکید بر برنامه ریزی برای اجرای برنامه آموزش طب انتقال خون، توسط شورای آموزشی دانشگاه ادامه داد:  در این زمینه هر آنچه در بحث آموزش تلاش شود در حقیقت کمک به بیماران نیازمند به خون و قدردانی از اهداء کنندگان است .

دکتر قاسم میری علی اباد معاون درمان دانشگاه نیز در این جلسه گفت:  مدیران گروه های بالینی در تنظیم ساز و کار صحیح جهت مدیریت مصرف خون مشارکت دارند .

وی با اشاره به جمعیت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان سراوان و مسائل پیش روی حمل و نگهداری خون، بر راه اندازی پایگاه انتقال خون در این شهرستان تاکید کرد .

دکتر خسروی رییس سازمان انتقال خون استان هم در این جلسه به ارایه گزارشی از  وضعیت تولید و توزیع خون و فراورده های خونی در استان پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: