• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-2086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‎اندازی دبیرخانه کرسی‎های نظریه‎پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه های آزاد واحدهای استان

دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با هدف تولید دانش و نقد و مناظرات علمی اقدام به راه اندازی دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در واحدهای آموزش عالی در استان کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اکبر طاهری در اولین جلسه دبیران کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره، هدف از راه اندازی کرسی های نظریه پردازی تخصصی و ترویجی در استان را بسترسازی، ساماندهی و فرهنگ سازی در راستای عملیاتی نمودن کرسی ها در واحدهای آموزشی برشمرد و اظهار کرد: کلیه اعضاء هیات علمی واحدهای دانشگاهی با اولویت رشته های علوم انسانی و معارف اسلامی می توانند در این کرسی ها نقش آفرینی کنند و در جهت گفتمان سازی علمی، تقویت فضای عقلانی و بسط فرهنگ گفتگو و نقد در فضای دانشگاه موثر باشند .

دبیر کمیته استانی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره با اشاره به وظایف این کمیته از مهمترین این حوزه را نظارت بر حسن اجرای امور برشمرد و گفت: از جمله وظایف کمیته دستگاهی استانی را می توان ارائه مشاور به کمیته مرکزی برای تحقق مناسب تر موضوع، ارائه برنامه های اجرائی در سطح استانی و واحد برای برگزاری کرسی های تخصصی، جهت دهی رساله ها، پایان نامه ها، همایش ها، نشست های تخصصی، طرح های پژوهشی به سمت نظریه پردازی و نوآوری با محوریت نیازهای دانشگاه و نظام جمهوری اسلامی و ... دانست .

این مسئول دانشگاهی با بیان اینکه تقویت، تسهیل و نظام مند کردن فرایند برگزاری کرسی ها در سطح واحدهای آموزش عالی استان از دیگر اهداف کمیته دستگاهی استانی است، به فرایند برگزاری کرسی های ترویجی در واحدها اشاره و عنوان کرد: ابتدا عنوان و موضوع محقق (عضو هیات علمی) به شورای واحد ارسال و موضوع پس از بررسی و تایید توسط شورا، به دبیرخانه کرسی ارجاع می شود و پس از تعیین ناقدین، بر اساس موارد مذکور در آیین نامه اقدام به برگزاری کرسی می گردد .

طاهری افزود: در نیمسال اول سال تحصیلی 98-97، تعداد 14 موضوع برای اجرای کرسی ترویجی به دبیرخانه استان ارسال شده است که از این تعداد 10 عنوان مصوب و 4 کرسی ترویجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد و 6 کرسی دیگر در نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: