• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-7984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهره برداری از 30 طرح بهداشتی- درمانی در سیستان و بلوچستان

۳۰ طرح بهداشتی درمانی با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم گفت: خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت، تسهیلات زایمانی، اورژانس پیش بیمارستانی و جاده ای، مرکز خدمات جامع بیماری های مزمن غیر واگیر، خانه پزشکان، طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی از مهمترین طرح های افتتاح شده امروز این دانشگاه است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  زیر بنای تمام این طرح ها را حدود 10 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: موفقیت حوزه سلامت سیستان و بلوچستان در زمینه کاهش شاخص های ابتلا به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمات ثمره گام های استوار مسئولان انقلاب در چهل سال گذشته است .

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برقراری عدالت در توزیع خدمات بود اظهار داشت: به میمنت انقلاب شکوهمند اسلامی عدالت در سلامت همزمان با توسعه سایر بخش ها رونق یافت به طوریکه هم اینک در بسیاری از شاخص ها در سیستان و بلوچستان حرف های زیادی برای گفتن داریم .

هاشمی شهری  ادامه داد: در طول چهل سال پیروزی انقلاب تعداد بیمارستان های سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور از هشت بیمارستان به 26 باب افزایش یافته است .

وی افزود: همچنین تعداد تخت های بستری از 335 تخت قبل از پیروزی انقلاب هم اینک به بیش از 2 هزار و 745 تخت و پایگاه های اورژانس از هشت عدد به افزون بر 135پایگاه رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: