• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-8084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد بیش از سه هزار طرح اشتغالزا برای مددجویان سیستان و بلوچستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در 10 ماهه نخست سال‌جاری سه هزار و 209 طرح اشتغال و خودکفایی توسط مددجویان در حوزه‌های دام‌پروری، کشاورزی، صنایع‌دستی، خدمات و مشاغل خانگی اجرا شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رمضان پودینه، افزود: اشتغال مددجویان و فرزندان مددجو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اغلب آنها به دنبال اجرای طح‌های مشاغل خانگی و کسب و کار خرد در محل سکونت خود هستند از جمله دلایل آن سرپرستی خانواده و یا تربیت فرزندان و چرخاندن امور مربوط به خانه و خانواده است و مسئله مهم که با آن روبه رو هستند درآمدزایی و تامین معیشت خانواده است .

وی افزود: در این راستا با حمایت کمیته امداد امام (ره) استان سیستان و بلوچستان در ده ماهه نخست سال‌جاری سه هزار و 209 طرح اشتغال زایی با استفاده مجریان طرح از منابع بانک ها و امدادی اجرا شده است .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اختصاص 56 میلیارد و 400 میلیون تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت این استان، گفت: قبل از ایجاد اشتغال با توجه به شرایط متقاضی  در قالب آموزش‌های مهارت‌های فنی و تخصصی و یا آموزش‌های عمومی کارآفرینی به مقدماتی و یا تکمیلی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای، آموزشگاه‌های آزاد تحت نظارت آن سازمان و کمیته امداد برگزار می شود .

پودینه ادامه داد: در این مدت پنج هزار و 541 مددجو از آموزش های مهارت های فنی و حرفه ای در قالب آموزش‌های چهره به چهره و یا آموزش‌های چند روزه بهره‌مند شدند

وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال در قالب خوداشتغالی، مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد قابل اجرا است، یادآور شد: 852 طرح اشتغال با اعتبار سه میلیارد و 400 میلیون تومان با همکاری بانک‌های عامل در دستور کار قرار دارد که امید است با تعامل بانک‌ها این طرح‌ها تاپایان سال جاری پرداخت شود .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: از میزان 74 میلیارد تومان اعتبارات بند "ب" تبصره 16، 69 میلیارد و 200 میلیون تومان توسط بانک‌های عامل ابلاغ شده و چهار هزار و 362 طرح با اعتبار 68 میلیارد و 500 میلیون تومان به بانک‌ها معرفی شدند .

پودینه گفت: تاکنون دو هزار و 109 نفر با اعتبار 30 میلیارد و 400 میلیون تومان موفق به دریافت تسهیلات و دو هزار و 253 طرح با رقم 35 میلیارد و 100 میلیون تومان در دست بررسی بانک ها و پرداخت تسهیلات هستند

وی افزود: در مجموع در ده ماهه نخست سال‌جاری سه هزار و 209 طرح در رشته های مختلف شغلی از جمله کشاورزی، دامداری و خدمات با اعتبار 56 میلیارد و 400 میلیون تومان اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین 38 هزار و 853 نوبت سرکشی و نظارت از طرح‌ها در فواصل زمانی مشخص قبل، حین و بعد اجرای طرح انجام و تا حصول اطمینان از پایداری شغل ادامه می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: