• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-8384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌اندازی 2 ایستگاه پایش آلاینده‌های هوا در سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از اختصاص اعتبار برای راه اندازی 2 ایستگاه جدید پایش آلاینده‌های هوا در استان‌ خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان در خصوص وضعیت ایستگاههای پایش آلاینده های استان اظهار کرد: در سطح استان تاکنون 3 ایستگاه پایش راه اندازی شده که 2 ایستگاه شهرستان زاهدان و شهرستان زابل به صورت آنلاین به سامانه یکپارچه پایش آلودگی هوا در کشور متصل می باشد و ایستگاه شهرستان چابهار نیز طی برنامه ریزی های انجام شده به این سامانه متصل  شد .

پورمردان بیان کرد: در راستای ارتقاء ایستگاههای راهبردی پایش کیفی هوای استان و با پیگیری بخش پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان، تعداد 2 ایستگاه از محل موافقت نامه طرح مقابله با گرد و غبار توسط ستاد ملی مقابله با گرد و غبار به این استان اختصاص یافته است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: به دليل ضرورت جلوگيري و كاهش خطر هاي ناشـي از آلودگي هوا، آگاهي مناسب از جوانب مختلف اين مسئله از اهميت بسزائي برخوردار است. داده هـاي کیفی هوا كه به كمك ايستگاه هاي سنجش آلاينده ها تهيه مي شوند براي انجام مطالعات و تصميم گيري در مورد كاهش و كنترل آلودگی هوا بعنوان عنصر كليدي به حساب مي آيند. به همین دليل احداث ايستگاههاي جديد و جانمايي دقيق آنها اهميت چشمگيري دارد از اینرو بزودی در استان دو ایستگاه سنجش آلاینده های هوا  در شهرستانهای ایرانشهر و هامون راه‌اندازی می‌شود البته جانمایی این ایستگاه ها به نحوی انتخاب شده که مناطق در معرض گرد و غبار بتوانند از آن بهره‌مند شوند .

وی تصریح کرد: کلیه شهروندان می توانند با مراجعه به نشانی الکترونیکی سامانه یکپارچه پایش آلودگی هوا به شرح aqms.sdra.co.ir علاوه بر مشاهده وضعیت کیفی هوای سایر نقاط کشور، نمودار غلظت آلاینده های گازی و ذرات گرد و غبار شهر زاهدان و همچنین ذرات گرد و غبار شهر زابل را مشاهده کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: