• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-2286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام آموزشهای مهارتی در سکونتگاه های غیر رسمی استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه چهارصد و 37هزار و 656  نفر- ساعت آموزشهای مهارتی به ساکنان  سکونتگاه های غیر رسمی استان در 10 ماهه سالجاری خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ خداداد اولیایی افزود: در راستای توان افزایی مهارتی ساکنان حاشیه شهرهای استان چهارصد و 37هزار و 656  نفرساعت آموزشهای مهارتی معادل دو هزار و 612نفر دوره آموزشی در این مناطق به متقاضیان ارائه شد که از این تعداد 128نفر مرد و دو هزار و 485نفر آن زن بوده اند و که این مهم گویای آن است که استقبال بانوان از آموزشهای مهارتی بیشتر از آقایان بوده است .

اولیایی افزود: رشته های ارائه شده در این مناطق بر مبنای ظرفیت منطقه ، شناخت سلیقه خریدار و امکانات در دسترس ساکنان آن شامل مانتو دوز، خیاط لباسهای سنتی بلوچ ، تولید کننده خانگی اسانس و عرقیات گیاهی ، پرورش جوجه بومی، تعمیرکار آبگرمکن های دیواری ، نصب و سیم کشی تجهیزات مدارهای الکتریکی ساختمان ، تعویض کار روغن خودروهای سبک و ...است .

وی تصریح کرد: آموزشهای مهارت محور با هدف رشد اقتصادی و تولیدات ملی ، برقراری عدالت آموزشی و  افزاش بهره‌وری و تولید، کاهش هزینه‌های تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی به ساکنان این مناطق ارائه می شود .

اولیایی اظهار کرد: حاشیه نشینی از مهمترین معضلات اجتماعی شهرهای استان است که حل آن به همت ساکنان این مناطق برای تغییر درمعیشت از طریق فرا گرفتن مهارتها و خود اشتغالی امکان پذیر است در همین راستا اداره کل با راه اندازی پایگاه های آموزش سیار و بسیج کردن نیروها و امکانات در حاشیه شهر سعی در توان افزایی ساکنان این مناطق دارد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد: نقش آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در توانمندسازی اقشار آسیب پذیرانکار ناپذیر است و آموزش‌های مهارتی در ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی، افزایش تولیدات و سطح درآمد و تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش نرخ بیکاری نقش موثری دارد .

اولیایی بیان کرد: تعامل و همکاری دستگاه‌های متولی توانمندسازی اقشار جامعه به‌ ویژه قشر محروم در اشتغال‌زایی به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه تنها راه حل معضلات حاشیه‌نشینی و بیکاری است .

وی یکی از رویکردهای پیشرفت اقتصادی را خودباوری و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بومی منطقه دانست و گفت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در راستای ایجاد عدالت آموزشی و توسعه متوازن در شهرستان‌های استان آموزش‌های مهارتی را باهمکاری مساجد در سکونتگاه‌های غیررسمی جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های این مناطق گسترش داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: