• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آلودگی هوای زابل 8 برابر حد مجاز؛

سرعت وزش باد در زابل به 104 کیلومتر بر ساعت رسید

رئیس شبکه پایش هواشناسی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با افزایش شدت جریانات و بادهای سرد شمالی در شمال استان، بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 104 کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را به شدت کاهش داد .

محمود دیانتی در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: وزش این باد شدید دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 1000 متر کاهش داد و سبب افزایش شدید غلظت ذرات معلق در هوای این شهر شد .

وی با اشاره بر اینکه تا صبح امروز غلظت ذرات معلق در هوای زابل به هزار و 220 میکرو گرم بر مترمکعب معادل 8 برابر حد مجاز رسیده است، ادامه داد: وزش این باد علاوه بر خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در زابل، کیفیت هوای پنج شهرستان شمالی استان را نیز تحت تاثیر قرار داد و موجب کاهش دید افقی در این نواحی شد .

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وزش بادهای شمالی علاوه بر کاهش شدید دید افقی، موجب سرمای هوا و افت شدید دما نیز می شود، افزود: بامداد امروز دمای زابل در سردترین لحظات به حدود سه درجه سلسیوس بالای صفر رسید .

دیانتی خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی مدلهای هواشناسی وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید افقی تا پنج شنبه در شمال، مرز شرقی و بخش های غربی استان ادامه دارد. بنابراین با توجه به شمالی بودن این بادها، سرما و یخبندان شبانه در زاهدان و برخی نواحی نیمه شمالی استان انتظار می رود .

وی با بیان اینکه بامداد امروز زاهدان با دمای منفی چهار درجه سلسیوس سردترین شهر استان شد، گفت: در شبانه روز گذشته چابهار در جنوب استان نیز با دمای 25 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: