• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-5714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش450 درصدی تعداد ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ایستگاه های هواشناسی استان نسبت به قبل از انقلاب بیش از 450 درصد افزایش یافته است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان محسن حیدری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هواشناسی سیستان و بلوچستان در طول 40 سال اخیر توفیقات چشمگیری داشته است که این توفیقات هم بعد سخت افزاری و هم بعد نرم افزاری را شامل می شود .

وی با بیان اینکه تا پیش از انقلاب تنها چهار ایستگاه سینوپتیک در استان تاسیس شده بود، افزود: این موضوع در شرایطی است که اکنون از مجموع 30 ایستگاه سینوپتیک استان، 8 مورد آن خودکار است .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تا پیش از انقلاب تمام ایستگاه های هواشناسی شامل سینوپتیک، بارانسنجی، اقلیم شناسی و جو بالای استان 30 مورد بود که اکنون به حدود 170 ایستگاه رسیده است .

وی در تشریح تعداد ایستگاه های قبل و بعد از انقلاب، گفت: پیش از انقلاب 18 ایستگاه بارانسنجی، 7 ایستگاه اقلیم شناسی، 4 ایستگاه سینوپتیک هواشناسی و 1 ایستگاه جو بالا در استان فعال بوده که مجموع آنها 30 مورد بوده است اما اکنون فقط تعداد ایستگاه های بارانسنجی استان با رشد 650 درصدی به 135 مورد رسیده است .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از انقلاب تعداد ایستگاه های سینوپتیک هواشناسی و اقلیم شناسی استان نیز به 21 ایستگاه رسیده است .

حیدری با بیان اینکه قبل از انقلاب هیچ ایستگاه خودکار در استان فعال نبوده است، گفت: هم اکنون 8 ایستگاه خودکار هواشناسی در استان فعال است و تمامی ایستگاه های سینوپتیک هواشناسی استان نیز به صورت نیمه خودکار فعالیت می کنند .

وی ادامه داد: علاوه بر این پس از انقلاب دو ایستگاه سنجش غبار نیز در استان فعال شده است که بر اساس برنامه احداث چند ایستگاه جدید نیز در دستور کار قرار دارد .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به پروژه های در حال ساخت هواشناسی در استان اشاره کرد و افزود: هم اکنون چهار ایستگاه هواشناسی در زاهدان، دلگان، پسابندر و زرآباد در حال ساخت است که با تکمیل این پروژه ها شبکه پایش استان تقویت می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: