• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-5814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توصیه های هواشناسی به دریانوردان جنوب؛

شناورهای تجاری در تردد به سمت مسیرهای جنوب دریای عمان احتیاط کنند

رئیس اداره هواشناسی چابهار گفت: با توجه به وضعیت جوی و دریایی و بادهای شمالی، مسیر حرکتی شناور های تجاری به سمت کلیه بنادر امارات (دبی) و دیگر بنادر خایج فارس، بنادر عمان(مسقط)پاکستان(کراچی) و هندوستان(بمبئی) با احتیاط همراه باشد .

محمد رضا سالاری فنودی در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: امروز آسمان نواحی ساحلی استان صاف تا  تا قسمتی ابری است و وزش باد شمالی و مواج شدن دریا در بخشهای غرب و شرق دریا  انتظار می رود .

وی با بیان اینکه علاوه بر مواج شدن دریا، افزایش غبار و غلظت ذرات معلق از پیامدهای وزش باد در نواحی ساحلی است، افزود: شرایط جوی و دریایی برای ورود و خروج شناورها و امور پایلوتی با هماهنگی مرکز کنترل و ترافیک اداره کل بنادر و دریانوردی با رعایت احتیاط، مساعد ارزیابی می شود .

رئیس اداره هواشناسی چابهار ادامه داد: شرایط جوی و دریا برای امور صیادی وتردد شناورهای صیادی صنعتی و برودتی به جز بخشهای غرب و شرق دریا مناسب است اما تردد این شناورها در عرضهای پایین با هماهنگی مراکز اطلاع رسان انجام شود .

سالاری تصریح کرد: روز جمعه آسمان نواحی ساحلی استان صاف تا  قسمتی ابری همراه با وزش بادهای غربی است که در نتیجه آن دریا به نسبت مواج  ارزیابی می شود. در این روز علاوه بر وزش باد، هوای این نواحی گاهی همراه با غبار محلی نیز می شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: