• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-5914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بارش 170 میلی متری نگور؛ کم سابقه در 20 سال اخیر

کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی 170 میلی متری شهر نگور چابهار دومین بارش سنگین این شهر در 20 سال اخیر بوده است .

حمیدرضا بهجتی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: بیشترین بارش ماهانه ثبت شده در شهر نگور مربوط به آذرماه سال 1391 است که 195 میلی متر باران در این شهر ثبت شده است .

وی با بیان اینکه بارش های رگباری از ویژگی های مناطق جنوبی استان است، افزود: مهمترین ویژگی بارش های رگباری ریزش سنگین باران در یک بازه زمانی کوتاه است که سبب سیلابی شدن و طغیان رودخانه های محلی می شود .

کارشناس واحد آمار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تا پیش از این سامانه بارشی، باران موثری از ابتدای امسال در اکثر نواحی چابهار به ویژه شهر نگور نباریده بود و این سیستم سبب شد تا بارش قابل توجهی نصیب این منطقه شود .

بهجتی افزود: علاوه بر نگور، بارش های قابل توجهی در 16ایستگاه بارانسجی حوزه مدیریت اداره هواشناسی چابهار ثبت شده است که بارندگی 12 ایستگاه بیش از 40 میلی متر و هفت ایستگاه نیز بیش از 70 میلی متر بوده است .

به گزارش ایسنا، در جریان فعالیت سامانه بارشی اخیر در نواحی جنوبی و مرکزی استان، بارش های سنگین رخ داد که در اثر آن برخی رودخانه های محلی طغیان کرد و سیلاب تعدادی از روستاها را فرا گرفت .

بر اساس گزارش های شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان این بارندگی ها سبب شد تا بیش از 61 میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای جنوب استان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: