• جمعه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-9684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر راه:

فرصت های جدید باید برای سیستان و بلوچستان خلق شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: فرصت های جدید باید برای سیستان و بلوچستان خلق شود تا شاهد سرمایه گذاری های ویژه در استان باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد اسلامی در شورای اداری استان افزود: در سیستان و بلوچستان متاثر از خشکسالی شاهد گسترش حاشیه نشینی در پنج شهرستان هستیم که باید مهار شود.

وزیر راه در ادامه گفت: برای رفع مشکل ساکنان مناطق حاشیه نشین سیستان و بلوچستان تصمیم مهمی اتخاذ شده و به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساماندهی این مناطق ماموریت داده شده است.

اسلامی سه سند «توسعه سیستان، توسعه محور شرق و توسعه مکران» را تعیین کننده اهداف و در نتیجه ایجاد تولید و اشتغال در سیستان و بلوچستان برشمرد.

وی اظهار کرد: از آنجایی که ترانزیت و حمل و نقل از راههای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شوند برای منابع مکمل این حوزه باید فکر و اندیشه داشته باشیم که در این زمینه مصوباتی پیش بینی شده است .

وی تصریح کرد: منابع توسعه ملی می تواند کمک کننده و امید آفرین برای بخش خصوصی در اقتصاد منطقه باشد .

وزیر راه تاکید کرد: همچنین ضروری است دستگاهها تلاش کنند حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان گسترش نیابد و طرح ساماندهی این مناطق در قالب بهسازی محلات، کسب و کار و تعیین مالکیت مورد توجه قرار گیرد .

اسلامی طرح راه آهن را از اولویت های سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: هم اینک طرح راه آهن چابهار - زاهدان با پیشرفت فیزیکی خوب در دست اجراست .

وی بر اتصال هر چه سریعتر مسیر چابهار - میلک به عنوان یک مسیر مهم ترانزیتی در شرق کشور و استفاده از ظرفیت های خدادادی منطقه نظیر باد و خورشید با راه اندازی هاب های انرژی تاکید کرد و گفت: ظرفیت های مهم این استان نباید کم اهمیت جلوه داده شوند .

اسلامی تاکید کرد: اولویت و رویکرد جدی دولت توسعه سیستان و بلوچستان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: