• جمعه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-6214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اداره هواشناسی مهرستان افتتاح شد

سایت اداری اداره هواشناسی مهرستان با حضور احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان افتتاح شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در حاشیه این مراسم اظهار افزود: مجموعه اداری هواشناسی مهرستان با زیربنای ساخت ۴۸۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۱۱ هزار و ۴۰۰ متر مربع  ساخته شده است .

وی ادامه داد: ساختمان اداری هواشناسی مهرستان طوری طراحی و احداث شده که قابلیت راه اندازی ایستگاه جو بالا، مرکز تحقیقات کشاورزی و پایش گردوغبار را نیز به صورت بالفعل دارد .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حدود یک سال است که ایستگاه مهرستان به صورت آزمایشی در قالب ایستگاه سینوپتیک هواشناسی فعالیت می کند که در این مدت بخشهای پنهان اقلیم این منطقه اشکار شده است .

وی اضافه کرد: در تابستان امسال مهرستان یازدهمین شهر پر گردوغبار کشور شد که در آن تعداد روزهای مشاهده پدیده های گردوغبار کاهنده دید افقی نظیر باد و گردوخاک و یا گردوغبار گسترده به وفور  رخ داده و ثبت شده است .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری بر ضرورت تأسیس ایستگاه پایش گردوغبار در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به تکرار زیاد پدیده های خاکدار در این منطقه، نیاز مبرم به ایستگاه پایش گردوغبار در آن احساس می شود .

حیدری در ادامه به کمبود شدید نیروی انسانی در مجموعه اداره کل هواشناسی استان و ادارات شهرستان اشاره کرد و افزود: هم اکنون  ۷۰ درصد پست های سازمانی تمام مجموعه های هواشناسی استان خالی است و سیستم با ۳۰ درصد نیروها و فشار کاری گسترده، ۱۰۰ درصد وظایف را انجام می دهد .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در هواشناسی استان تا سال ۱۴۰۰ به بحرانی ترین شرایط ممکن خواهد رسید چراکه در این سال حداقل هفت نیروی ما شامل چند رئیس اداره و معاون بازنشست می شوند .

حیدری افزود: در چند سال اخیر نیز حداقل پنج پست سازمانی ما به دلیل بازنشستگی همکاران بلاتصدی شده که جایگزینی برای آن ها جذب نکرده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: