• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-9984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد:

ارتقای زمینه تولید عسل در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: طی سالهای اخیر ارتقای زمینه تولید عسل در استان به میزان 70 تن در سال و افزایش کلنی های زنبور عسل به 6500 کلنی را شاهد بوده ایم.        

مجتبی پیری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: سیستان و بلوچستان در تولید میوه های گرمسیری به میزان 160 هزارتن و توسعه زیر کشت باغات به 9 هزار هکتار رتبه اول کشوری را دارا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: همچنین این استان در زمینه تولید گوشت قرمز به میزان 100هزارتن درسال نقش موثری در تولید گوشت قرمز کشور دارد.

وی بیان کرد: ارتقای زمینه تولید شیر به میزان 106 هزارتن درسال و راه اندازی 1720 واحد گاوداری شیر صنعتی و سنتی از دیگر دستاوردهای بخش کشاورزی استان در سالهای اخیر بوده است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: در حال حاضر استان در خصوص تولید پسته نیز به میزان 9 هزار هکتار و ایجاد4مرکز ضبط وفراوری پسته به ظرفیت 3000تن رسیده است.

وی یکی دیگر از توانمندیهای بخش کشاورزی استان را تولید گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت: توسعه و ارتقای سطح زیرکشت گیاهان داروئی در سطح 5 هزار هکتار و توسعه این سطح به 20  هزار هکتار در برنامه است.

پیری گفت: اجرای کاداستر اراضی در سطح 278 هزارهکتار برای صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزان، توسعه سیستمهای نوین آبیاری در سطح 34 هزار هکتار و مطالعه29 هزار هکتار اجرای 100 هزار هکتار در برنامه سازمان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: