• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-10784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی:

باید به دنبال از بین بردن موانع سرمایه گذاری در سیستان وبلوچستان باشیم

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: باید به دنبال از بین بردن موانع سرمایه گذاری در سیستان وبلوچستان باشیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، فرید دهقان در همایش نخستین رویداد معدنی در جنوب شرق کشور افزود: یکی از دلایل عدم سرمایه گذاری نبود زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری در یک منطقه است .

وی ادامه داد: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به عنوان یک پشتوانه در کنار سرمایه گذار قرار دارد تا با خیال آسوده سرمایه گذاری کند .

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با بیان اینکه تا کنون هزار و 700 بیمه نامه در حوزه معدن کاری خصوصی صادر شده است افزود: با توجه به پتانسیل صندوق بیمه می توانیم تمامی ایستگاهای زیرپوشش معادن در کشور را تحت حمایت این صندوق قرار دهیم .

وی در بحث تسهیل کار معدن کاران برای دسترسی به منابع مالی در حوزه استخراج و فرآوری مواد معدنی گفت: صندوق بیمه سرمایه گذاری تاکنون 670 میلیارد تومان برای معدن کاران بخش خصوصی از طریق کانال های بانکی مختلف تسهیلات ارائه کرده است .

نماینده ولی فقیه در استان نیز در این همایش با بیان اینکه ظرفیت های بسیاری در کشور وجود دارد اما در کنار آن ضعف هایی نیز است بیان کرد: یکی از این ضعف ها اقتصاد مبتنی بر نفت و دیگری ترویج نشدن فرهنگ صرفه جویی در کشور است .

آیت الله سلیمانی این استان را کمربند فلزی کشور دانست و افزود: در این منطقه کانسارهای فلزی و غیر فلزی بسیاری وجود دارد که با توجه به همجواری با کشور های پاکستان و افغانستان و آب های آزاد دنیا می تواند فرصتی مناسب در بهره مندی بیشتر از این پتانسیل ها و فرآوری و صادرات محصولات آنها باشد .

وی تصریح کرد: فرآوری محصولات معدنی و جلوگیری از خام فروشی یکی از راه هایی است که در حوزه اشتغال می تواند تاثیر گذار باشد .

آیت الله سلیمانی به سایر ظرفیت های سیستان و بلوچستان از جمله گردشگری اشاره کرد و اظهار کرد: مناطق بکر و دست نخورده بسیاری در این استان وجود دارد که سواحل زیبای چابهار و کنارک از جمله آنهاست و در صورت توجه بیشتری در زمینه تامین زیرساخت ها و سرمایه گذاری های بخش خصوصی می تواند صنعت گردشگری را متحول و زمینه ایجاد اشتغال را فراهم کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: