• یکشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-1185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

هیچ‌گونه نگاه تبعیض آمیز به قوم و یا مذهب را نمی پذیرم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ‌گونه نگاه تبعیض آمیز به قوم و یا مذهب را نمی پذیرم و اگر ادعای دلسوزی نظام را داریم باید گذشت، ایثار، فداکاری و تحمل ما بیشتر از دیگران باشد زیرا باید سنگ زیرین آسیاب باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی در نشست با دبیران احزاب استان بیان کرد: هیچ دستگاه امنیتی حق محدود کردن احزاب را نخواهد داشت مگر اینکه تشویش اذهان عمومی هدف باشد زیرا ما به توسعه ملی می اندیشیم.

استاندار ادامه داد: راهپیمایی ها و شهادت ها در مصادره شخص و حزب خاصی نیست بلکه همه احزاب و گروهها در حفظ آرمان های جمهوری اسلامی ایران مداخله و مشارکت دارند .

وی گفت: ارزش‌ها انحصاری نمی باشد و هیچ حزب و تشکلی نمی‌تواند رشادت ها و حضور حماسی مردم در مناسبت ها را در مصادره گروه خود قرار دهد زیرا مردم با باورها و اعتقادات خود در راستای حفظ آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی گام برمی‌دارند .

استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت و حضور احزاب را یک ضرورت دانست و افزود: دولت موظف است بستر فعالیت احزاب و گروه ها را در شرایط برابر فراهم آورد زیرا دولت از دل همین احزاب بیرون می‌آید و بر این اعتقادم که باید بر اساس آموزه های دینی حق را بشناسیم و به دور از هرگونه تفاوتها افراد را با آن تطبیق دهیم .

وی خاطر نشان کرد: بخشی از وظایف دولت که همانا مباحث فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که بسیار نیز حائز اهمیت می باشد را احزاب و تشکل هامی مدنی می توانند عهده دار شوند .

موهبتی همچنین حذف کردن گروهی و جایگزین کردن گروه دیگر را خطای استراتژیکی نامید و گفت: اشتراکات حوزه حزبی، قومی و مذهبی احزاب بسیار زیاد است و صرف اختلاف نظرهای جزئی نباید همدیگر را تخریب کنیم .

این مقام مسئول همچنین ضمن تأکید بر حفظ منافع حزبی و گذر کردن از منافع شخصی افزود: اگر می‌خواهیم تاثیرگذار باشیم باید فعالیت ها مستمر باشد و با اهداف حزبی پیش رویم و در این مسیر از منافع شخصی گذر کنیم .

احمدعلی موهبتی با بیان اینکه انتقادهای غیر مغرضانه باعث تعالی انسان می شود، تصریح کرد: اگر مخالفان نباشند توانمندی و تعالی حاصل نمی شود لذا مخالفین و منتقدین باعث رشد و تعالی انسان می شوند .

وی همچنین بیان کرد: احزاب باید چارچوب داشته باشند و نظرات مخالف و موافق را بشنوند یعنی قدرت گفتمان و گفتگو داشته باشند و بایستی بستر فعالیت همه احزاب موافق و مخالف فراهم شود .

استاندار سیستان و بلوچستان به رعایت آموزه‌های دینی در همه عرصه ها تأکید کرد و افزود: باید پایبند اصول انسانی و آموزه‌های دینی باشیم و در نشست با همه حزب ها و تشکل‌ها آموزه‌های دینی را رعایت کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: