• سه شنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-3384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر حمل و نقل افغانستان خبر داد:

سال آینده روز چابهار در کشور افغانستان

معاون وزیر حمل و نقل افغانستان گفت: سال آینده روز چابهار با موضوع فرصت‌ های ترانزیتی در افغانستان برگزار خواهد شد تا بتوان پیوند 2 کشور در زمینه های اقتصادی را مستحکم تر کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، امام محمد وری ماچ در حاشیه همایش بین ‌المللی توسعه بندر چابهار در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی افزود: افغانستان یکی از شرکای بسیار اساسی ایران در بندر چابهار است به همین منظور تجار و بخش خصوصی افغانستان به سرمایه گذاری در بندر چابهار علاقه مند هستند، اما یک سلسله موضوعات کوچک وجود دارد که باید در نشست‌های بعدی در مورد آنها صحبت کنیم.

وری ماچ با اشاره به ظرفیت های تجاری و ترانزیتی چابهار خاطرنشان کرد: تجار و بازرگانان کشور افغانستان با توجه به اهمیت راهبردی این منطقه 60 میلیون دلار درچابهار سرمایه گذاری کرده اند .

معاون وزیر حمل و نقل افغانستان گفت: تمام تلاش ما این است که با ایجاد سهولت در بازار رقابتی، بتوانیم سرمایه گذاران بخش خصوصی افغانستان را به حضور در چابهار ترغیب و تشویق کنیم.

وی ادامه داد: حدود 114 فعال اقتصادی و تاجر افغان در چابهار حضور دارند و در آینده نیز این تعداد افزایش چشمگیری خواهد یافت .

وی از انجام مطالعات گسترده سه کشور هند، ایران و افغانستان در حوزه اقتصادی و ژئوپولتیکی منطقه بویژه بندر چابهار خبر داد و گفت: همه ما امروز در روز چابهار گرد هم جمع شده‌ایم و هدف از این گردهمایی جلب همکاری‌های اقتصادی و همچنین سرمایه‌گذاری و نشان دادن فرصت‌های ترانزیتی و سرمایه‌گذاری در چابهار است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: