• شنبه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-4284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای تامین جهیزیه مددجویان سیستان و بلوچستان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال‌جاری ۱۵ میلیارد و ۸۷۹ میلیون تومان برای تامین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج مددجویان این استان اختصاص یافته که تاکنون قریب ۹۹ درصد آن تحقق یافته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدرضا میری، افزود: کلاس‌های آموزشی قبل از اهدای جهیزیه در راستای ارتقاء سطح بینش و آگاهی زوجین با دعوت از کارشناسان متبحر برگزار می‌شود .

وی افزود: همسران جوان تحت حمایت کمیته امداد آموزش مهارت‌های همسرداری، دانش خانواده، بهداشت روانی و فردی، ارتباط زوجین با یکدیگر و با اطرافیان، مسایل دینی و اعتقادی، اجتماعی و سیاسی را در قالب کلاس‌های گروهی فرا می‌گیرند .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در مبحث اشتغال مشاوره‌های لازم توسط کارشناسان امر راهنمایی می‌شود، ادامه داد: در بسیاری از موارد خیران با کمک نقدی به این امر مهم همت می‌گمارند و در موارد دیگر با خرید و تهیه کالا علاقمندی خود را در امر خیر اعلام می‌کنند همچنین در خصوص حامیان که فرزندان معنوی آنها به سن ازدواج رسیده و می خواهند به خانه بخت بروند بر همین منوال است .

میری یادآور شد: به حول و قوه‌ الهی و با توجه به تاکید و عنایت ویژه رییس کمیته امداد و اهتمام امدادگران این استان برای اولین بار در چند سال اخیر صف در نوبت انتظار جهیزیه در استان سیستان و بلوچستان به صفر رسیده است .

وی اعلام کرد: کالاهای اهدایی عموما شامل تلویزیون، یخچال، اجاق گاز، سرویس ظروف آشپزخانه، فرش و اتو بوده و در موارد کمک نقدی خرید جهیزیه با تاکید و نظارت بر تهیه جهیزیه نیز به انتخاب زوجین اقدام می‌شود .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یک جهیزیه به منظور تامین جهیزیه برای نیازمندان، گفت: این مهم در سال‌های اخیر اجرا و به فراخور موقعیت مکانی و وضعیت اقتصادی محلات مدنظر باوجود استقبال خوب مردم یکی از طرح‌های موفق برایکمک به امر ازدواج است .

میری افزود: امسال اعتبار اختصاص یافته برای تامین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج مددجویان تحت حمایت ۱۵ میلیارد و ۸۷۹ میلیون تومان است که تاکنون قریب ۹۹ درصد آن تحقق یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: