• چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-5714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرعت وزش باد در زابل به 65 کیلومتر بر ساعت رسید

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 65 کیلومتر بر ساعت رسید .

محمود دیانتی در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: تا صبح امروز وزش این باد شدید تأثیر به خصوصی در خیزش گردوغبار و افزایش غلظت ذرات غبار در هوا نداشته که علت اصلی آن بارندگی های اخیر و آبگیری بخش های از تالاب هامون است .

وی ادامه داد: بر اساس خروجی مدل های پیش یابی وزش باد متوسط صبح امروز نیز در نواحی شمالی و برخی از مناطق شرقی استان جریان خواهد داشت. روز پنجشنبه وزش این باد در برخی از نواحی مرکزی و نقاط نواحی جنوبی رخ می دهد .

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کاهش دما از پیامدهای بادهای شمالی است، گفت: انتظار می رود با وزش این بادها قدری دمای هوا سردتر شود .

دیانتی گفت: روز پنج شنبه شرایط برای رشد ابر و ریزش رگبار پراکنده و ملایم تا متوسط باران در سطح استان فراهم است که در برخی نقاط همراه با تندباد موقتی خواهد بود .

وی درباره وضعیت دمایی شهرهای استان نیز گفت: در شبانه روز گذشته زاهدان با دمای 5.7( پنج و هفت دهم) درجه سلسیوس سردترین شهر و راسک با دمای 27.2 درجه سلسیوس گرم ترین شهر استان بوده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: