• پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-6484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روند رو به افزايش سيلاب ورودي به سيستان

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: همه امكانات و تجهيزات موجود در استان براي جلوگيري از هرگونه وقوع حوادث جاني و خسارات مالي ناشي از سيلاب بسيج شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، موهبتي، صبح امروز در شوراي مديريت بحران استان ضمن تاكيد بر بسيج همه امكانات و تجهيزات در سيستان، اظهار کرد: جلوگيري از وقوع خسارات جاني و مالي براي مردم مهمترين اولويت شوراي مديريت بحران است .

وي ادامه داد: طبق گزارشات واصله روند ورود سيلاب به منطقه سيستان روبه افزايش است و اين امر علاوه بر خوشحالي، مستلزم هوشياري مسئولين امر در جهت كنترل اين سيلاب و جلوگيري از هرگونه حوادث احتمالي را مي طلبد .

موهبتي تصريح كرد: رهاسازي آب در كليه انهار و كانال ها و مزارع مردم نه تنها موجب كنترل سيلاب خواهد شد بلكه مزارع كشاورزي را نيز احيا مي كند .

وي ارزيابي ميزان ورودي سيلاب و تخمين شرايط آتي را مهم ارزيابي كرد و گفت: برآوردي از حجم و ميزان آب رودخانه هيرمند از كشور افغانستان تا موعد رسيدن به ايران نيز تهيه شود .

استاندار سيستان و بلوچستان ابراز اميدواري كرد: با اختصاص اعتبار لازم براي جبران خسارات ناشي از سيل در شمال و جنوب استان، بسياري از تجهيزات و امكانات آسيب ديده در اثر بارندگي احيا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: