• دوشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر کشور در زاهدان:

وزارت كشور با قدرت طرح هاي توسعه‌اي استانها را پيگيري مي کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: وزارت كشور با قدرت، برنامه ريزي منسجم و با تعامل و همكاري مثال زدني دستگاههاي اجرايي، طرح هاي توسعه اي استانها را پيگيري مي کند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ بابک دين پرست معاون وزیر و دبير شوراي توسعه و امنيت پايدار شرق و غرب كشور در چهارمین جلسه كميته اطلاعات و عمليات شرق كشور در زاهدان، پس از تبیین اهداف و سیاست های شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، به تشريح مهمترين اقدامات شورا طي يكسال گذشته و اعلام برنامه ها و اولويت هاي آتي شورا اشاره کرد .

دین پرست در همین راستا گفت: شوراي توسعه و امنيت پايدار شرق و غرب كشور از ظرفيت بي بديلي براي توسعه استانهاي مشمول برخوردار است .

وی افزود: جلسات كميته هاي پنجگانه زيرمجموعه شوراي توسعه، بايستي بصورت منظم و هدفمند برگزار شود .

معاون اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: وزارت كشور با قدرت، برنامه ريزي منسجم و با تعامل و همكاري مثال زدني دستگاههاي اجرايي، طرح هاي توسعه اي استانها را پيگيري مي کند .

وی ادامه داد: استانهاي عضو شورا بايستي از ظرفيت ويژه تصويب‌نامه هيات وزيران با عنوان " توسعه و تسهيل سرمايه گذاري توسعه اي در مناطق شرق و غرب كشور" ، كه در آذر ماه سالجاري اصلاح و داراي مجموعه‌اي از مشوق ها، معافيتها و مزيت هاي سرمايه گذاري است، نهايت بهره برداري را نمايند .

دین پرست اشاره کرد: موضوع ساماندهي سوخت مرزي و توجه ويژه به معيشت مرزنشينان با دستور ويژه وزير كشور، در دستور كار پيگيري ها قرار گرفته و طي هفته گذشته تصميمات مهمي در اين خصوص اتخاذ شد كه امروز از سوي وزير ابلاغ و به زودي اجرايي می شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با اشاره به اجرا و تحقق ٤٥ درصد از مصوبات سند توسعه استان كردستان تا آخر آذر ماه، گفت: ٣١ درصد از محورهاي مربوط به سند حل مشكلات جزاير استان هرمزگان در طول حدودا يكسال گذشته پیشرفت داشته است.همچنین بيش از ٤٠ درصد از ١٠٥ بند مصوبات مصرح در سند منطقه سيستان در طول ٧ ماه اجرایی شده كه گزارش روند اجراي اسناد موصوف با دستورات مجدد رييس جمهوري محترم در دستور كار دستگاههاي مرتبط قرارگرفته اند .

دین پرست در پایان بر ضرورت مبارزه جدي با قاچاق كالا و بويژه قاچاق كالاي اساسي و دام زنده تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: