• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-8184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

با اعتبارات دولتی نمی‌توان تحول ایجاد کرد

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با اعتبارات دولتی به تنهایی نمی‌توان تحول ایجاد کرد گفت: در روزهای گذشته تلاش‌های خوبی توسط مدیران استانی برای افزایش بودجه استان انجام شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی در همایش فرمانداران و بخشداران سیستان و بلوچستان افزود: نگاه ریاست جمهوری به استان نگاهی ویژه است و همه وزرا نیز موظف شدندبه استان نگاه و توجه ویژه داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به اینکه دولت در پروژه های کلان از جمله راه‌آهن و راههای استان از جمله بازگشایی نوک آباد به بزمان و دیگر راه های استان توجه ویژه دارد اظهار کرد: طرح های انتقال گاز در استان از جمله گازرسانی به چابهار و منطقه سیستان ،خاش و میرجاوه که متوقف شده بود به حرکت در آمده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگ سازی در خصوص پاکسازی شهرها اقدامات خوبی از سوی فرمانداران انجام شده گفت: ضروریست فرهنگ «شهر ما خانه ما» و اثرگذاری آن در تمامی شهرها و روستاها نهادینه شود .

موهبتی گفت: سرگردانی سرمایه‌گذاران در دستگاه اجرایی، عدم جوابگویی و اتلاف زمان برای اخذ استعلام های مختلف به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: در سفر آقای نوبخت به استان، ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در بازه یک ساله برای استان مصوب شد که باید برش شهرستانی و تعداد واحد هایی که در هر شهرستان ساخته می‌شود مشخص شود.

موهبتی افزود: در حوزه بنیاد مسکن دو استان معین شهر چابهار و ۳ استان کشور، معین شهر زاهدان شدند و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای امور زیربنایی در حاشیه این شهرها مصوب شد که بسیار اثربخش خواهد بود

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: رویکرد آحاد مردم و صاحبان فکر و اندیشه در حوزه اقتصاد در استان باید فعالانه تر باشد چراکه جدی گرفتن این حوزه باعث کاهش مشاغل کاذب و اثرات ناهنجار آن در جامعه خواهد شد .

وی بیان کرد: ایجاد پنجره واحد یا مرکز جذب سرمایه گذاری در فرمانداری ها و بررسی مشکلات بخش سرمایه‌گذاری در هر شهرستان از معیارهای ارزشیابی برای فرمانداران خواهد بود .

موهبتی خاطرنشان کرد: در چند روز آینده وضعیت آبرسانی به 210 روستای پایین دست سد پیشین تعیین تکلیف می شود .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اتمام مجتمع های آبرسانی در همه شهرستان‌های استان در دستور کار قرار گرفته و تامین اعتبار شده است .

وی بیان کرد: نخستین محموله دام از پاکستان برای نخستین بار با کشتی وارد منطقه چابهار می‌شود و 2 محموله دیگر هم تا پایان سال وارد خواهد شد .

موهبتی اظهار کرد: در رابطه با تقسیم سیستان و بلوچستان نه طرحی نوشته ام و نه در این خصوص رایزنی داشته ام اما معتقدم تقسیمات در شرق کشور می‌تواند بخشی از موانع را مرتفع کند .

وی تاکید کرد: با اظهار نظرات موافق و مخالف تا زمانی که قانون و شرع زیر سوال نرفته مشکلی نداریم اما با عاملان ایجاد ناامنی و کسانی که امنیت مردم و کشور را به خطر بیندازند به شدت برخورد می‌کنیم .

استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به فرمانداران گفت: فرمانداران باید بخشداران را بر مبنای توانمندی انتخاب کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: