• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-8284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

توسعه سیستان و بلوچستان؛ نیازمند نگاه همه جانبه است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در همایش فرمانداران استان گفت: توسعه همه جانبه استان؛ نیازمند نگاه همه جانبه است و انسان هایی با وسعت دید پایین نمی توانند تصمیمات شجاعانه و موثر اتخاذ کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی زینی وند افزود: با استان سیستان و بلوچستان بیگانه نیستم، علاوه بر انجام مطالعات جامعی از این سرزمین، خودم انتساب به عشایر و قبایل دارم و برای طوایف و بزرگان احترام خاصی قائل می باشم .

معاون سیاسی اجتماعی استاندار اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان می‌تواند پایگاه و پایلوتی از انسجام و یکرنگی در بین اقوام ایرانی باشد .

وی افزود: همه ما وابسته به قومیت ها و طوایف بزرگ هستیم و همه این قومیت‌ها در ذیل یک فرهنگ متمدن به نام ایران جای گرفته است بنابراین اکثریت مطلق مردم ایران مسلمان و دارای وجوه مشترک قابل توجهی می باشند .

علی زینی وند خاطرنشان کرد: خوب است به جای تمرکز بر اختلافات جزئی و سلیقه ای و تفاوت های طبیعی؛ با تمرکز بر مولفه های اتحاد آفرین؛ حفظ برادری و هم افزایی برای توسعه استان مان را سرلوحه کاری خود قرار دهیم و این دیدگاه می‌تواند در کشور هم به صورت پایلوت مورد استفاده قرار بگیرد .

معاون استاندار با تاکید بر استفاده از ظرفیت همه افراد توانمند به ویژه بزرگان اقوام و طوایف به عنوان یک اصل مهم؛ گفت: همه کسانی که در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنند، قابل احترام هستند و بایستی به صورت یکسان دیده شوند و نظر رهبری معظم انقلاب نیز هم همین است و تفاسیر غیر از این بدون تردید اعمال سلایق شخصی است .

وی گفت: هر دولت چارچوب ها و سیاستهایی دارد، بنابراین هر مدیری که منصوب می شود، باید موافق با  چارچوب ها و سیاستهای دولت باشد اما این چارچوب ها ذیل راهبردهای اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف می‌شود .

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به پیچیدگی موجود در نظام اداری کشور، راه میانبر غلبه بر این پیچیدگی اداری؛ انتصاب مدیران چالاک،  حل المسئله نگر، بادانش و جسور است .

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: فرمانداران و بخشداران در بین مدیران به عنوان راهبر؛ نقش اصلی را ایفا می‌کنند لذا هنر اصلی یک فرماندار حفظ جایگاه خودش است چرا که اگر جایگاه فرماندار تضعیف شود، در واقع جایگاه نظام به خطر افتاده است .

زینی وند تصریح کرد: بخش عمده ای از اقتدار و جایگاه هر فرماندار بستگی به عملکرد و رفتار خود شخص فرماندار دارد در واقع فرماندار باید بر اوضاع شهرستان مسلط باشد .

وی تاکید کرد: دارابودن صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی؛ از جمله دانش، انگیزه، پاکدستی، صداقت، شجاعت و توانمندی لازمه مدیریت است .

معاون استاندار گفت: سیستان و بلوچستان در کانون توجه همه دستگاه‌ها و نهادهای کشوری قرار دارد و این یک فرصت استثنایی برای استان محسوب می‌شود .

وی ادامه داد: در شرایط تحریم های ظالمانه کشور، ظرفیت مرز راه نجات کشور است و روابط دوسویه مرزی طوایف می‌تواند زمینه ساز تبادلات مرزی و یاریگر کشور در این راستا باشد .

زینی وند گفت: نیروی انسانی یک معیار و مبنای مهم است و مبنای نیروی انسانی بانوان و جوانان هستند لذا لازم است با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر جوانگرایی و دارابودن پتانسیل جوان بودن استان تلاش کنیم از میان این جوانان مدیران آینده استان و حتی بخشی از نیروی انسانی کشور را تامین کنیم .

زینی وند در پایان تاکید کرد: اطلاع رسانی خدمات انجام شده نیز بسیار مهم است لذا فرمانداران بایستی به روابط عمومی حوزه خود توجه جدی داشته باشند چرا که اگر اطلاع‌رسانی مناسب نباشد هیچ یک از خدمات انجام شده دیده نخواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: