• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-7814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل 6 هزار پرونده در رابطه با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: 6 هزار پرونده در رابطه با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار قنبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: امسال بیش از ۱۲ میلیون ۵۱۷ هزار میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف شده که رشد 61 درصدی دارد.

سردار قنبری با اشاره به کشفیات نیروی انتظامی از ابتدای امسال تا کنون در سیستان و بلوچستان گفت: کشف 10 هزار سرقت، کاهش پنج درصدی سرقت های مسلحانه، سرقت به عنف 14 درصد کاهش، سرقت مغازه 11 درصد کاهش، سرقت موتورسیکلت 2 درصد کاهش، کشف سرقت اتومبیل 33درصد افزایش، وقوع آدم ربایی چهار درصد کاهش، وقوع قتل 10 درصد کاهش، کشف جرائم رایانه ای 86 درصد افزایش و کشف مواد مخدر 10 درصد افزایش یافته است .

وی ادامه داد: 2 هزار و 664 خرده فروش مواد مخدر در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند که نسبت به پارسال 22 درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: انتشار اخبار منفی از استان نقش تأثیر گذاری در جهت دهی افکار عمومی نسبت به این منطقه دارد .

وی ادامه داد: اصحاب رسانه بر اساس رسالتی که بر عهده دارند واقعیات سیستان و بلوچستان را منعکس کنند .

سردار قنبری تصریح کرد: نیروی انتظامی در مناسبت‌های مختلف به خوبی توانست تمام برنامه‌های اجرا شده در این استان را با کمال آرامش و در امنیت کامل برگزار کند .

وی بیان کرد: همایش‌های مختلفی امسال در سیستان و بلوچستان برگزار شد که نیروی انتظامی توانست امنیت کامل این همایش‌ها را تأمین کند .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به شعار نوروزی نیروی انتظامی که «نشاط بهاری، نظم و قانونمداری» است، گفت: بر اساس آمار منتشر شده بیش از ۳ میلیون نفر در ایام نوروز سال گذشته ورودی و خروجی به این استان داشتیم .

وی بیان کرد: پلیس با همکاری با سایر دستگاه‌های دست اندر کار در تلاش است تا امسال نیز با تمام توان به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه دهد .

این مقام انتظامی اظهار کرد: امسال میزان کشفیات مواد مخدر در حوزه انتظامی در سیستان و بلوچستان ۱۳۷ تن انواع مواد مخدر است که این میزان کشفیات نسبت به سال‌های قبل بی‌سابقه بوده است .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در دستگیری خرده فروشان مواد مخدر نیز ۹۱ درصد افزایش داریم .

وی افزود: امسال بیش از ۱۲ میلیون و ۵۱۷ هزار میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان سیستان و بلوچستان کشف شده که رشد ۶۱ درصدی دارد .

این مسئول ادامه داد: ۱۳۷ باند قاچاق نیز طی یکسال گذشته در استان سیستان و بلوچستان متلاشی و عوامل آنها به هلاکت رسیده و یا دستگیر شده‌اند .

وی اضافه کرد: امسال ۱۰ هزار کشف سرقت به ثبت رسیده است، کشف جرایم رایانه‌ای ۸۶ درصد رشد کرده، وقوع قتل ۱۰ درصد کاهش و آدم ربایی نیز ۴ درصد کمتر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: