• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-8014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

با کار کارشناسی تلاش شود سیستان از بحران خارج شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: افرادی که از طرف دولت دراین خطه مسئولیتی دارند و به مردم خدمت می کنند باید قدر مسئولیت و ارزش خود را بدانند چرا که از یک طرف به عنوان کارگزاران جمهوری اسلامی ایران هستند و از طرف دیگر توفیق خدمت به مردمی محروم راکسب کرده اند .

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان حجت الاسلام محامی که در جلسه شورای اداری منطقه سیستان که در فرمانداری ویژه زابل برگزار شد گفت: خدمت به محرومین و مرزداران غیور توفیق بزرگی است و باید به مقتضای این مسئولیت های بزرگ فعالیت های بزرگ نیز انجام شود هرچقدر این منطقه حساس تر و کار سخت تر باشد امکان کار با خلوص نیت نیز بیشتر خواهد بود .

وی درادامه گفت: هم کارها و خدمات کوچک مورد نیاز مردم است و جایگاه خودش را دارد و هم طرح‌های بزرگ از جایگاه خاص خود برخوردار است پس رسیدگی به کارهای مردم را نباید رها کرد .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان ادامه داد: با توجه به فراوانی مشکلات و خشکسالی هنوز استان ما و به ویژه منطقه سیستان شاهد وضعیت سختی است که نیازمند تلاش بیشتری در جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم می باشد .

محامی ادامه داد: باید با همت و تلاش مضاعف و بهره گیری از همه ظرفیت های استان اعم از منابع انسانی ظرفیت های علمی استفاده از کارشناسان مجرب و...، دست به دست هم بدهیم و با کار کارشناسی و راهکارهای اساسی تلاش کنیم تا سیستان از بحران خارج شود .

وی از علما، روحانیون و رسانه‌ها خواست تا با فرهنگ سازی لازم و متناسب با وضعیت موجود و خشکسالی منطقه  سیستان در جهت برون رفت از بحران این منطقه کنند

امام جمعه زابل نیز گفت: سیستان اقیانوس بیکران استعداد های بالقوه است و بزرگان و دانشمندان بزرگ را پرورش داده است .

حجت الاسلام کیخا بااشاره به کشف داروی ضد سرطان توسط پروفسور شیخ نژاد که یکی از نخبگان سیستان است، گفت:  سیستان با دارا بودن تاریخی بسیار غنی دارالولایه مشهور بوده است .

وی ادامه داد: با کارهای کارشناسی و البته مدیریتی کارآمد می توان با همین خشکسالی که سیستان گرفتار آن است کاری کرد که این منطقه قطب اقتصادی جنوب شرق کشور شود .

وی در ادامه گفت: سیستان دارای ۶۰۰۰ محوطه باستانی است اما متاسفانه هنوز نتوانسته ایم در زمینه گردشگری از این محوطه های باستانی و جا انداختن آن چه در منطقه چه در استان و چه در کشور کاری انجام دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: