• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9712-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

اساتید و دانشگاهیان جهت برون رفت سیستان از بحران تلاش کنند

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران باید تلاش کنند تا حاصل تلاش هایشان رفع مشکلات مردم باشد حوزه سیستان از نعمت بسیار خوبی همچون مردم صبور و ولایتمدار برخوردار است که دارای تاریخی غنی و بسیار باشکوه بوده است پس باید قدردان این مردم ولایتمدار بود .

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان مرعشی که در جلسه شورای اداری منطقه سیستان سخن می گفت افزود: سیستان دارای تاریخی غنی و باستانی، خاکی خوب و حاصلخیز ظرفیت باد، آفتاب و مرز است که باید نهایت استفاده را از این ظرفیت ها و پتانسیل ها انجام داد .

وی گفت: بنیه علمی بسیار قوی که در حوزه سیستان است باید به کمک این حوزه بیاید و آنچه انتظار می‌رود این است که اساتید و دانشگاهیان باید جهت برون رفت سیستان از بحران تلاش کنند، اگرچه در سطح بسیار وسیعی در خصوص حق آبه پیگیری‌های لازم در حال انجام است اما باید به سیستان بدون آب بیاندیشیم .

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر باران این نعمت الهی نازل نمی‌شد ما قطعاً در سال آینده دچار مشکلات بسیار جدی می شدیم آب اگرنیاید مرکزاستان و ۵ شهرستان حوزه سیستان دچارمشکل می شوند وباید بطورجدی روی این موضوع تمرکز و فکر شود و راهکارتهیه و دراختیار قرار گیرد و از طریق نمایندگان و مجموعه دستگاههای اجرایی و استانداری بعنوان یک مطالبه جدی مطرح شود .

مرعشی گفت: مانباید منتظر آب افغانستان بمانیم، یعنی دعاکنیم که درآنجا بارانی ببارد تا سر ریز آن به ما برسد،این یکی ازنکاتی است که باید به آن توجه شود و امیدواریم دانشگاه همانطوری که درهمه عرصه ها خط شکن بوده بتواند یاری گر ما باشد و ضرورتا این موضوع باید در  دستور کار استانداری و هم حوزه سیستان قرارگیرد تا راهکاری مناسب جهت برون رفت سیستان از بحران ارلئه شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: