• پنجشنبه ۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 981-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون عمرانی وزیر کشور بیان کرد؛

توجه به گردشگری شهری و روستایی در گام دوم انقلاب

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در بازدید از مجموعه شهرسوخته در جاده زابل به زاهدان گفت: جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان، که برخی از آنها نظیر مجموعه شهرسوخته در نوع خود منحصر بفرد است، داری ظرفیت های مناسبی برای ایجاد جهش و تحول در عرصه های مدیریت شهری و روستایی این استان در گام دوم است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از مجموعه شهر سوخته و موزه آن سخن می گفت، افزود: شهر سوخته جاذبه ای منحصر به فرد برای بازدید گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی و تاریخ ایران و جهان می باشد و معماری آن که نشان دهنده قدمت شهرنشینی و تمدن در سیستان و بلوچستان است، قابلیت بالایی برای جذب گردشگر و دانشجویان و پژوهشگران دارد .

وی با اشاره به وجود سواحل زیبای استان سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر توجه ویژه به توسعه زیرساختهای گردشگری شهری و روستایی عنوان کرد: عموم شهرها و روستاهای کشور دارای ظرفیت ویژه ای در جذب گردشگر هستند که می تواند برای آنها درآمد و ثروت و اشتغال ایجاد نماید و در این عرصه جایگاه شهرداری ها و دهیاری ها بویژه با توجه به ساختار غیر دولتی آنها برای ایجاد و تقویت این زیرساختها بااهمیت می باشد .

جمالی نژاد تصریح کرد: گردشگری شهری و روستایی در گام دوم انقلاب و برای حرکت شهرداری ها و دهیاریها در مسیر پیشرفت و توسعه کشور موضوعی حیاتی است که باید به آن توجه و اهتمام خاص داشته باشند چرا که بهره گیری از این ظرفیت در کنار میدان دادن به ایده های جدید و خلاقانه می تواند به عنوان یکی از شاخص های ایجاد درآمد پایدار و از محورهای اصلی توسعه و پیشرفت محسوب شود .

وی همچنین با مقایسه جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان با کشور مالزی اظهار کرد: ظرفیت گردشگری استان و جاذبه های به جا مانده از سده های گذشته بیش از کشور مالزی است، لیکن آن کشور اهتمام خاصی به بهره گیری از این ظرفیت داشته و توانسته نظر جمع کثیری از گردشگران را به سوی خود جلب کند و این در حالی است که جاذبه های گردشگری این استان می تواند جذابیت زیادی برای گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد .

جمالی نژاد در ادامه از پروژه های عمرانی در حال اجرای چاه ژزف و چاه نیمه چهارم که نقش مهمی در تامین منابع پایدار آب برای منطقه سیستان را خواهند داشت، بازدید کرد.

وی همچنین از منطقه گردشگری قلعه نو زهک و کانال در دست احداث فیدر۲ که نقش بسزایی در کنترل روان آب های منطقه و تغذیه چاه های نیمه دارند و از پروژه های مدیریت شهری شهر زهک بازدید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: