• پنجشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-3114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معدوم سازی ۷ هزار کیلو گرم مواد غذایی تاریخ گذشته در طرح بسیج سلامت نوروزی

معاون فنی مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان گفت: از بتدای طرح بسیج سلامت نوروزی بیش از ۷ هزار کیلو گرم مواد غذایی تاریخ گذشته از سطح مراکز عرضه مواد غذایی و رستورانهای شهری و بین راهی جمع آوری و معدوم شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر خداداد شیخ زاده با بیان این مطلب که نظارتهای بهداشت محیطی در تمام ایام سال ادامه دارد، افزود؛ در طرح بسیج سلامت نوروزی بیش از ۹ هزار مورد بازرسی و نظارت از سح مراکز عرضه مواد غذایی ورستورانهای بین راهی انجام گرفته است .

وی ادامه داد؛ در طی این بازدیدها ۶۶ مرکز عرضه مواد غذایی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تذکر گرفتند و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند .

وی یادآور شد؛ ۲۳ مرکز عرضه مواد غذایی نیز بدلیل تشدید تخلفات پلمپ شده اند.

دکتر شیخ زاده اطمینان از سالم بودن آبهای آشامیدنی را از طریق کلرسنجی از برنامه های بهداشت محیط عنوان کرد و افزود؛ بیش از ۹ هزار مورد کلر سنجی آب در حوزه تحت پوشش دانشگاه در طرح سلامت نوروزی انجام گرفته است .

وی همچنین؛ استفاده از دستگاههای پرتابل تشخیص سریع موارد آلودگی سطوح را از تجهیزات مدرن بهداشت محیط عنوان کرد، و افزود: در حال حاضر در همه بازرسیها و نظارتها استفاده ازین دستگاه کاربرد جدی دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: