• شنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

همه کالاهای ترانزیتی افغانستان؛ قابلیت انتقال از چابهار را دارد/
بندر چابهار آماده پذیرش همه کشتی‌ها

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تمام کالاهای ترانزیتی افغانستان؛ قابلیت انتقال از چابهار را دارد.

بهروز آقایی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هیچ محدودیتی در بندر چابهار وجود ندارد، افزود: امروز در مقایسه با ۲۰ سال اخیر بیشترین سرمایه‌گذاری در بندر چابهار انجام شده است و این بندر آماده پذیرش همه کشتی‌ها است .

وی بیان کرد: در بندر چابهار برای پذیرش کشتی‌های نسل سوم و چهارم و سوپرپست‌پاناماکس هیچ مشکلی وجود ندارد .

وی با تأکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای پهلوگیری در بندر چابهار در فصول مختلف سال نداریم، گفت: پس از تکمیل زیرساخت‌ها، تجهیزات بندر چابهار در سه بخش به بندر آمد، مونتاژ شد و به بهره‌برداری رسید .

آقایی اظهار کرد: تجهیزات مدرن جرثقیل‌های ساحلی با برند و کیفیت مناسب عملیات بهره‌برداری در بندر چابهار انجام می‌دهند.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۸ دستگاه مکنده غلات با ظرفیت هر کدام ۶۰۰ تن در بندر فعال است که دو کشتی را تاکنون به صورت کاپوتاژ تخلیه و بارگیری کرده است .

وی اذعان کرد: بندر شهید بهشتی چابهار بر اساس ۴ عامل، توسعه یافته است و اولین هدف‌گذاری آن ارتقای ترانزیت و ترافیک بار و کالا بود .

آقایی ادامه داد: در توسعه بندر چابهار طبق زیرساخت‌های عمرانی و تجهیزاتی امروز ۲۰۳ هکتار استحصال از دریا به عنوان اراضی پس‌کرانه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه معافیت از تحریم ها باعث رونق گرفتن تجارت در مسیر هند و افغانستان می شود اظهار کرد: اقتصاد را نمی شود با تحکم و سیاست پیش برد. حدود 95 درصد از نیاز افغانستان از طریق واردات برطرف می شود. با این معافیت تجار راغب می شوند از طریق بندر چابهار اجناس خود را وارد کنند و این سریع ترین، امن ترین و کم هزینه ترین مسیر برای افغانستان است.

وی با تاکید بر اینکه ایران با این بندر تنها به دنبال تامین منافع خود نیست اظهار داشت: هدف ما این است که بندر چابهار بندر ترانزیتی کشورهای همسایه شود. به همین دلیل دقت فراوانی در تجهیز آن داریم. تا پنج سال گذشته بندر چابهار یک آرزو بود اما حال می بینید که 203 هکتار از دریا را استحصال کرده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: