• شنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد:

رشد درخواست سرمایه گذاری؛ در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طی سالهای اخیر رشد سرمایه گذاری بویژه سرمایه گذاری خارجی را در بندر چابهار داشته ایم.

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: اکنون 130 واحد فعال سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار فعالیت می کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: بهترین مسیر برای حمل و نقل 9 درصد تجارت جهان از طریق سواحل شمالی دریای عمان یا همان سواحل مکران است که به بیش از 100 میلیون تن در سال می‌رسد .

وی یادآورشد: سه بازار عمده «آسیای میانه، روسیه و شرق اروپا»، «اتحادیه عرب و آفریقا» و «شرق آسیا» مورد توجه تولیدکنندگان جهانی است؛ اما جای مشترکی که دسترسی به همه این بازارها در آن بهینه باشد، چابهار است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: 700 کیلومتر از سواحل مکران از جاسک تا چابهار در اختیار ایران است که ظرفیتی عظیم برای کشور به شمار می رود .

به گفته وی، نقطه تلاقی 2 سند توسعه سواحل مکران و سند توسعه محور شرق (که در دهه 60 به آن تاکید شده) چابهار است که امروز به عنوان موتور توسعه شرق کشور مطرح است .

کردی خاطرنشان ساخت: در سال های گذشته توافقنانه چابهار بین ایران، هند و افغانستان، حد و اندازه ای بین المللی به آن داده و امروز مهم است تا این منطقه بتواند در یک مسیر آرام و مطمئن به توسعه خود ادامه دهد .

این مقام مسئول ادامه داد: امروز پروژه های چابهار فقط روی کاغذ نیستند، جاده های این منطقه نیز امروز از کیفیت خوبی برخوردار بوده و مراحل ارتقای کیفیت خود را پشت سر می گذارد و مطالعات آزادراه چابهار به کنارک در حال اتمام است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: نگاه دولت در سالهای اخیر به توسعه همه جانبه سواحل مکران به ویژه شهر چابهار به عنوان اصلی ترین کانون فعالیتی این سواحل معطوف شده و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در این مورد عنایت ویژه ای دارند .

کردی افزود: کار کارشناسی ویژه ای روی چابهار انجام شده و در مسیر خاصی دنبال می شود و نگاه و هدف حاکمیت و دولت بر رفع موانع و مشکلات این شهر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: