• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه آهن جنوب‌شرق باعث حذف بیش از 72 هزار خودرو از سطح جاده شد

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: حوزه مسافری راه آهن جنوب‌شرق در سال 97 موجب حذف 72 هزار خودرو از سطح جاده هاي  مسيرهای زاهدان به تهران و زاهدان به اصفهان شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ،مجيد ارجوني با اعلام اين مطلب اظهار کرد: سال گذشته 203 هزار و 397 نفر در مسيرهای ريلي زاهدان - تهران، زاهدان _ اصفهان و برعکس از طريق ناوگان حمل و نقل ريلي جابجا شدند .

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن مجموع هر خانوار سه نفر که به وسیله قطار در سال گذشته در مسير های زاهدان - تهران و زاهدان _ اصفهان جابجا شدند اين تعداد بالغ بر 68 هزار دستگاه خودرو مي شود .

وی اظهار کرد: در سال 97، چهار هزار 960 خودرو از طریق راه آهن جنوب شرق جابه جا شده که با احتساب رقم 68 هزار خودرو، حوزه مسافری راه آهن جنوبشرق باعث حذف بیش از 72 هزار خودرو از سطح جاده ها شده است .

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: ميزان مصرف سوخت در بخش ريلي يك هفتم جاده است .

وی تصریح کرد: روزهاي زوج قطار مسافري جوپار با واگن هاي ۶ تخته و در روزهاي فرد قطار مسافري رجاء با واگن هاي ۶ و چهار تخته در اين مسير ريلي تردد مي کنند .

وی ادامه داد: با توجه به کاهش 30 درصدی تعداد رام قطارهای ناحیه جنوبشرق در سال 97 شاهد رشد 12 درصدی جابه جایی مسافر نسبت به سال 96 هستیم که نشان از بهره وری قطار های مسافری این ناحیه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: