• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار بیان کرد؛

ورود دام زنده به سیستان و بلوچستان کمک به رونق اقتصادی استان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در خصوص توسعه سواحل مکران درآینده نه چندان دور استان سیستان و بلوچستان یکی از قطبهای اقتصادی کشور خواهد شد و ورود دام زنده از بندر استراتژیک چابهار به رونق اقتصادی استان کمک بسزایی می کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی در جلسه ستادتنظیم بازار استان که با حضور نمایندگانبخش های دولتی و خصوصی مرتبط با موضوع دام و گوشت استان برگزار شد، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان توانایی واردات دام زنده، قرنطینه، کشتار و توزیع گوشت کشور را دارد.

استاندار در ادامه بیان کرد: با واردات دام زنده طی ایام پایانی سال گذشته و امسال کشتارگاه ها و صنایع گوشت استان در حال فعال شدن هستند و تا کنون جهت 2 هزار نفر شغل ایجاد شده است.

وی ادامه داد: روند ورود دام زنده به کشور از طریق استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد و با توجه به اینکه واحدهای کشتارگاهی وصنایع مرتبط با گوشت استان پس از 7 سال تعطیلی در حال فعال شدن می باشند و با عنایت به اینکه مشکلاتی نیز در ابتدا در این مسیر ایجاد شد اما با هماهنگی کامل بخشهای خصوصی و دولتی مرتبط در سطح استان توانسته ایم رضایت عمومی را جلب کنیم .

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مهمترین مباحث در بخش ورود دام زنده در استان نظارت و توزیع است و می بایست دستگاه های دولتی و بخش های خصوصی مجری با هماهنگی های لازم به گونه ای عمل نمایند تا تخلفات به حداقل برسد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: