• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار دلگان؛

شعله های آتش خشم ملت ایران، ترامپ و آمریکایی ها را نابود می کند

فرماندار دلگان با محکوم کردن اقدام شرورانه و غیر قانونی ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی یادداشت منتشر کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی در این یادداشت که در اختیار ایسنا قرار داده آورده است؛ شعله های آتش نفرت، خشم و انزجار ملت ایران، ترامپ و آمریکایی ها را نابود می کند .

سیرک و نمایشی که ترامپ در خصوص تحریم سپاه پاسداران راه انداخته، چیزی جز عبور از حلقه آتشی که می‌تواند شعله های آن دامن ترامپ و سربازانش را در منطقه بگیرد نیست، چرا که اولا رد پای سپاه پاسداران پررنگ ترین رد پا در مقاومت در منطقه است و از سوئی

آمریکا در ارزیابی طیف گسترده ویژگیهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دچار اشتباه راهبردی شده است .

تلقی هیات حاکمه آمریکا، از سپاه ‌پاسداران انقلاب اسلامی، برداشتی سطحی در پهنه صرفا نظامی و اقتصادی است در صورتی که سپاه پاسداران نهادی برخواسته از دل جامعه، هم ‌درد مردم، همراه مردم، و بازوی مهم نظام و همواره حامی و رهرو ولایت بوده است .

امریکا با اقدام اخیر خود ضمن، دامن زدن به شرایط متزلزل منطقه ای خود در خاورمیانه و عمق بخشیدن به انزجار ملی و دینی ایرانیان نسبت به نظام سلطه و بالاخص آمریکا، باعث تقویت وحدت ملی در ایران ‌گردید .

شجاعی در ادامه این گزارش بیان میکند؛ منشا اقتدار و قدرت سپاه بومی، داخلی و صادراتی است و لذا تحریم بیرونی، نه‌ تنها تاثیری بر این توان نخواهد داشت بلکه به کاریزمای سپاه پاسداران در دنیا خواهد افزود .

كاركرد سپاه نشان از توانمندي و قدرت آن در عرصه‌هاي مختلف نظامي، اقتصادي، فرهنگي، دفاعي و سياسي است و فراتر از آن بسياري از منافع ايالات‌متحده را در منطقه استراتژيك غرب آسيا با چالش اساسي روبه‌رو ساخته است .

تاكنون امريكايي‌ها چه به واسطه قوانين مصوب شده در كنگره و چه با توسل به شوراي امنيت سازمان ملل  چندين قانون تحريمي عليه اين نهاد انقلابي وضع كنند كه از جمله آخرين اين تلاش‌ها تحریم سپاه پاسداران است که مطمئنا نه تنها بی اثر است بلکه به انسجام ملی و تقویت سپاه پاسداران کمک خواهد نمود

وی ادامه می دهد؛ مقامات ارشد امريكايي اصرار دارند تحریم سپاه در عرصه داخلي و منطقه‌اي هم اقتصاد ايران را  تشدید و با چالش پياپي مواجه ساخته كه به عامل اصلي ايجاد نارضايتي عمومي در كشور تبدیل شود چراكه آمریکاییها تصور باطلی دارند که در چنين شرايطي  نقش اثرگذار سپاه در همراهی با دولت در طرح ها و غیره در بخش عمراني و آباداني كشور كاهش مي‌يابد، همچنين قدرت مانور اين نهاد در تحولات منطقه‌اي به حداقل ممكن رسانده شود که مطمئنا به دلیل ریشه غلط تلقی آمریکاییها از سپاه پاسداران، با شکست مواجه خواهد شد .

تحریم و اتهام سپاه به صفت تروریسم، به‌جز باورناپذیر بودن و مضحک بودن، اقدامی غیر‌قانونی است چرا که یک نهاد حکومتی را به تروریسم متهم می‌کند و  پروتکلها و قواعد حقوق بین‌المللی را کاملا نقض می نماید .

اقدام خلاف قانون و عرف بین‌الملل آمریکا در اعلام قرار دادن نام سپاه پاسداران در زمره گروههای تروریستی با طیفی از اهداف از جمله کاهش فشار روانی و عینی بر تروریستها از جمله داعش در منطقه در پی شکست های پیاپی این گروهها ، فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران، بی ثبات کردن منطقه و... قطعا چنین سناریویی برای آینده صلح و ثبات منطقه خطرناک است .

بیان این موضوع از جانب آمریکاییها،  همزمان با سیل اخیر در کشور و ممانعت آمریکاییها از ارسال برخی کمکهای امدادی و دارویی و نقدی به کشور و تشدید تحریمها در ماههای گذشته و بدعهدی های آمریکاییها، گوشه ای از اقدامات خصمانه شیطانی امریکاییهاست و این در حالی است که آمریکاییها غافل از همبستگی و وحدت گروههای مختلف و ارگانها و قوا و نهادهای ایران هستند .

تحریم سپاه پاسداران و اقدام آمریکاییها در گنجاندن نام سپاه پاسداران در لیست گروههای تروریستی، در عین مضخک بودن، اقدامی غیر‌قانونی و بدعتی خطرناک در قواعد بین المللی است چرا که یک نهاد حکومتی را به تروریسم متهم کردن، بی سابقه است ‌و تنها یکی از صدها  مصادیق روشن، خباثت آمریکاییهاست .

آمریکاییها در این اقدام از پیش باخته،  امیدوارند از نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران و سپاه بکاهند، فشار اقتصادی را افزایش دهند و به وحدت داخلی خدشه وارد کنند که به امید خدا در تمام پیش فرضهای باطل از پیش شکست خورده اند و سپاه پاسداران قدرتمند تر از همیشه با حمایت و اقبال عمومی و ملی مردم و با پشتوانه ایمان و اعتقادات به راه ارزشمند خود ادامه می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: